31. Lubelski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Środki zebrane podczas tegorocznej zbiórki zostaną przekazane na zakup sprzętu umożliwiającego szybką identyfikację bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy.
W organizację lubelskiego Finału akcji włącza się Miasto Lublin jako Europejska Stolica Młodzieży. Zapraszamy do spędzenia tego niezwykłego dnia w Centrum Kultury, które zostanie przejęte właśnie przez Lubelską młodzież! Przed nami liczne atrakcje w postaci koncertów, występów i aktywności dla całych rodzin.
PROGRAM:
Sala Widowiskowa
- godz. 13:00 – Rytm i Melodia Szkoła Muzyczna
- godz. 14:20 – Swoo High
- godz. 15:25 – Studio Wokalne Bluelife-Art Krystyny Cugowskiej
- godz. 16:40 – UDS Dance Studio
- godz. 17:00 – Seeking Dreams
- godz. 18:10 – Aniela Bogusz
- godz. 18:30 – Martyna Sabak & Jakub Stasikowski
- godz. 19:50 – Monika Kowalczyk
- godz. 20:50 – Samuraj
Oratorium
- godz. 12:00 – Kwartet Żonglerski Sztukmistrzów – pokaz
- godz. 13:15 – otwarte warsztaty cyrkowe ze Sztukmistrzami
Baza Matka / Galeria Sztuczka:
- godz. 10:00-21:00 – Rezerwat Dzikich Dzieci – wystawa zbiorów sezonowych
- godz. 13:00-18:00 – warsztaty z pieczenia pierników
- godz. 13:00-20:00 – zajęcia w Klubik Sztuczka
Kino CK:
- godz. 14:00 i 16:00 – LFF Cały ten Ro(ck): pokaz filmów krótkometrażowych (czas pokazu: 84 min)
The Roadie, reż. Gozde Yetiskin, Emre Sert, (Turcja) 2016, 18’
Trąbka, reż. Andrés Nieves, (Hiszpania) 2014, 9’
Guy, reż. Lorenz Piehl, (Niemcy) 2016, 22’
Ptak bez nóg, reż. Nick Cinelli (Wielka Brytania) 2019, 9’
Głos żółwia, reż. Philipp Straetker (Niemcy) 2018, 26’
Plac przed CK:
- godz. 19:00-20:00 – pokaz ogniowy Sztukmistrzów + światełko do nieba
Dodatkowo w godzinach 12:00-18:00 otwarta będzie Galeria Biała, w której zwiedzać można wystawę Magdaleny Ciemierkiewicz pt. „Czas i pętla”. Ale to nie wszystko! Po drodze do galerii, w korytarzu pokrytym rysunkami Mariusza Tarkawiana, znajdziecie przyjemną strefę chillout z muzyką i poduchami. A jeśli zechcecie zaczerpnąć świeżego powietrza – zapraszamy do Wirydarza. Tam znajdziecie świetlną instalację Jarosława Koziary i kolejną strefę chillout.
Kwartet Żonglerski Fundacji Sztukmistrze – kwartet powstał z myślą o ukraińskich dzieciach, znajdujących się w Polsce. Czwórka artystów światowej, a nawet kosmicznej sławy, aby zapewnić swojej wyjątkowej widowni najwyższej jakości rozrywkę, wzięła na siebie trudne zadanie. Tak trudne, że prawie niewykonalne. Postanowili zostać klaunami, ale bez nosów i wielkich butów, za to z kwiatkiem w doniczce i krzesłem, na którym wszyscy chcą usiąść.
Swoo High – pochodzą z Lublina. Tworzą muzykę, którą można określić nowoczesnym bluesem z akcentami rocka alternatywnego, r’n’b funky oraz ballady. Gitary, harmoszka, bit na 2. Zamknij oczy, otwórz uszy i swoo high.
Rytm i Melodia Szkoła Muzyczna – prowadzi naukę gry na instrumentach i śpiewu od 2010 roku. Zgromadziła wokół siebie praktyków, którzy nie ustają w doskonaleniu się zarówno na gruncie muzyki, jak i pedagogiki. Nauczyciele kochają nie tylko muzykę, ale też nauczanie i pracę z ludźmi. W łatwością zarażają uczniów swoich entuzjazmem.
Szkołę wyróżniają: nauka muzyki w tempie i poziomie dopasowanym do ucznia, brak ograniczń wiekowych, swobodne podejście (brak egzaminów i presji na postępy), przygotowanie sceniczne oraz możliwość nauki w ramach zespołów muzycznych. Dzięki temu swoje miejsce znajdą tu wrażliwe osoby, które chcą spokojnie rozwijać swoje pasje, a także uczniowie, którym zależy na osiągnięciach w konkursach i programach telewizyjnych.
Studio Wokalne Bluelife-Art Krystyny Cugowskiej – wystąpią wokaliści Studia Wokalnego i Rehabilitacji Głosu Bluelife-Art w Lublinie prowadzonego przez Krystynę Cugowską – wokalistkę, certyfikowanego pedagoga wokalnego, rehabilitantkę głosu mówionego i śpiewanego, muzyko- i arteterapeutkę. W programie koncertu znalazły się dobrze znane i lubiane piosenki, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Wystąpią: Zuzanna Sacawa, Martyna Rosińska, Jakub Błażejczyk, Lena Pawlas, Martyna Stróżek, Weronika Cugowska, Kalina Bywalec, Agata Łukasik, Hanna Lorek, Natalia Bolibok, Dawid Geworgjan i Oliwia Kuśmierz.
Szkoła Tańca UDS – powstała w 2007 roku i jest to najpopularniejsza szkoła tańca nowoczesnego w Lublinie. Założycielem szkoły jest Anna Łukasiak – utytułowany instruktor i choreograf. Głównym celem Studia Tańca UDS jest tworzenie profesjonalnego miejsca artystycznego rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych, odkrywania ich talentów oraz tworzenie przestrzeni dającej możliwość nieustannego rozwoju. UDS to szkoła tańca o ogólnopolskich i międzynarodowych osiągnięciach, posiadająca swoją markę na arenie Polski i całej Europy.
Seeking Dreams – zespół pochodzi z Zamościa. To grupa z 10-letnim stażem na scenie, która gra hard rocka z elementami elektroniki, alternatywy oraz punku. Występowali u boku takich gwiazd jak: Łzy, Lombard, Nocny Kochanek, Leszcze, Skaldowie czy Urszula. Do tej pory Seeking Dreams wydał EP’kę „Na wieczną rzeczy pamiątkę”, 4 studyjne single oraz płytę długogrającą „Maskarada”.
Martyna Sabak & Jakub Stasikowski – to zespół z Lublina. Ponad rok temu wydał debiutancki, długogrający album „Smugi”, który łączy w sobie szlachetny pop i rock. W swojej twórczości grupa eksperymentuje z soulowymi inspiracjami i brzmienia z lat 1990/200. Męski skład uzupełnia piaskowy wokal Martyny Sabak.
Aniela Bogusz – z muzyką ma styczność od dziecka, ale profesjonalne lekcje pobiera od 3 lat. Początkowo związana była z musicalem, a teraz pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który powstaje w Poznaniu. Na co dzień studiuje oraz pracuje w Warszawie. Kocha Lublin i zawsze z sentymentem do niego wraca.
Monika Kowalczyk– urodzona w Lublinie wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, gitarzystka. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych. Od 2015 roku komponuje i koncertuje w całej Polsce.
LICYTACJE:
Zachęcamy także do udziału w licytacjach, które odbędą się w Sali Widowiskowej pomiędzy występami artystów. Na licytację przeznaczone zostały wyjątkowe przedmioty i gadżety, których nigdzie nie można kupić. Finał WOŚP to doskonała okazja, aby zdobyć jeden z nich:
Grupowe zdjęcie z Finału Ekstraligi – drużyna Speedway Motor Lublin zdobyła w 2022 roku Mistrzostwo Polski i to historyczne zwycięstwo lubelskiej drużyny zapisało się w historii polskiego sportu. Zdjęcie zawiera autografy żużlowców (Hampel, Zmarzlik i Kubera), Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka, Pani Prezydent Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak i autora fotografii – Przemysława Gąbki. Zdjęcie na licytację WOŚP przekazuje Prezydent Lublina – Krzysztof Żuk.
Zdjęcie zawodnika na torze z Finału Ekstraligi – Zdjęcie zawiera autografy żużlowców (Hampel, Zmarzlik i Kubera), Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka, Pani Prezydent Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak i autora fotografii – Przemysława Gąbki. Zdjęcie na licytację WOŚP przekazuje Prezydent Lublina – Krzysztof Żuk.
Zestaw gadżetów Europejskiej Stolicy Młodzieży – zawierający notes, kubek termiczny, koszulkę, okulary przeciwsłoneczne, płócienną torbę i pamiątkowy pin. Gadżety posiadają kolory i wzory związane z Europejską Stolicą Młodzieży – tytułem, który Lublin zdobył na 2023 rok. Zestaw na aukcję WOŚP przekazuje Pani Prezydent Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.
Zestaw gadżetów miłośnika komunikacji miejskiej – zawierający książkę wydaną z okazji 90-lecia komunikacji miejskiej w Lublinie, kubek, powerbank, pendrive, zestaw piśmienny. Zestaw na aukcję WOŚP przekazuje ZTM Lublin.
Zestaw gadżetów i płyt od Kabaretu SMILE – zawierający m.in. najnowszy kubek, który dostępny jest tylko przy okazji występów Kabaretu. Zestaw upominków na aukcję WOŚP przekazuje Kabaret Smile.
Unikatowe piny w kształcie lubelskiego cebularza – pamiątkowe przypinki, których nigdzie nie można kupić, a które każdy Lubelak (i turysta) chciałby mieć. Przypinki na aukcję WOŚP przekazuje Centrum Kultury w Lublinie.
Ponadto na wszystkich odwiedzających Centrum Kultury w godzinach 16:00-19:00 będą czekać lekarze, którzy udzielą informacji na temat szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej w ramach projektu „Medyczna WOŚP”.
Z kolei w godzinach 13:00-17:00 dostępni będą adwokaci.
Kasa CK w dniu 29 stycznia czynna będzie w godzinach 12:00-20:00.