Zdjęcie stojących tyłem artystów występujących na Przeglądzie Muzyki Rożnej STAŚ.

 

Przegląd Muzyki Różnej “Staś”

25 listopada 2022, g. 17

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Już 25 listopada 2022 roku zapraszamy na XXXII edycję Przeglądu! Wydarzenie odbędzie się w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur.

Przegląd ma dać szansę pokazania się na scenie przed publicznością młodym muzykom. Zwycięzców wyłania jury złożone z osób z dużym doświadczeniem w branży muzycznej (nagrody ogłosimy z czasem).

Wszystkich zainteresowanych, wzięciem udziału w Przeglądzie, zachęcamy do wysłania demo na maila przegladstas2022@gmail.com do 18 listopada 2022r.

Szczegółowy regulamin znajdziecie na naszym Facebooku.

Podczas wydarzenia nie zabraknie gości specjalnych o których informować Was będziemy na bieżąco!

Bilety: 15 zł do nabycia w kasie CSK przed wydarzeniem

Przegląd Muzyki Różnej „Staś” jest wydarzeniem muzycznym, na którym prezentują się amatorskie zespoły tworzone przez uczniów szkół średnich i studentów z całej Lubelszczyzny. W ciągu jednego dnia na scenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie występuje kilka młodzieżowych grup, które oceniane są przez profesjonalne jury. „Staś” narodził się w 1988 roku z inicjatywy uczniów pragnących swoistej odskoczni od szarości ówczesnych dni. Z początku traktowany był jako przedłużająca się, głośniejsza od innych, dyskoteka. Z roku na rok jednak rósł w siłę i gromadził coraz szersze grono odbiorców dzięki uprzejmości firm, sklepów, banków i innych organizacji rozumiejących potrzeby młodzieży i aktywnie angażujących się w jej życie. Oprócz wyżej wymienionych sponsorów Przegląd potrzebował do życia grupy ludzi – uczniów zajmujących się organizacją, którzy, nie bacząc na ogrom zajęć, stawiali czoła problemom i rok rocznie byli twórcami wspaniałego przedsięwzięcia. A problemów było wiele: brakowało pieniędzy na plakaty, opłacenie wydatków, czy nagrodę dla zwycięzców, należało zorganizować jury, zamówić profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie, nie zapominając o ochronie, która pilnowałaby porządku. Jakby tego było mało, należało znaleźć gwiazdę muzyczną, która zamknęłaby i uświetniła Przegląd swoim występem. Ostatnio było to Tipsy Train, a wcześniej Armia, Maleo Reggae Rockers, Krzysiek Zalewski, Pink Freud, Kim Nowak, VooVoo, Kortez i wielu innych. Tak było i jest od lat.

Głównym celem „Stasia” jest stworzenie okazji dla początkujących zespołów do zaprezentowania swoich uzdolnień muzycznych przed szerszą publicznością i profesjonalnym jury, umożliwienie zwycięzcom nagrania singla w najlepszym studio w Lublinie, a także, co najprzyjemniejsze, integracja młodzieży wokół wspólnych zainteresowań. Staramy się dotrzeć z nasza inicjatywą do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów z całej Lubelszczyzny, dynamicznych, zainteresowanych muzyką oraz biorących aktywny udział w życiu kulturalnym i chcących poszerzyć swoje horyzonty.