Wystawa prac konkursu dla przedszkoli”Gwiazda Betlejemska”


16 grudnia do 5 stycznia

Gwiazdkę z chęcią tworzą świąteczne dekoracje i ozdoby choinkowe. Aby zaprezentować plastyczne zdolności najmłodszych, VIVO! Lublin zorganizuje wystawę prac konkursu dla przedszkoli, którego motywem przewodnim była “Gwiazda Betlejemska”. Potrwa ona od 16 grudnia do 5 stycznia. 

Dzieci z lubelskich przedszkoli po raz kolejny miały okazję wziąć udział w konkursie plastycznym, organizowanym w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia. Tematem tegorocznej edycji była “Gwiazda Betlejemska”, którą najmłodsi mogli wykonać dowolną techniką, używając najróżniejszych materiałów. Zwieńczeniem konkursu będzie wystawa, która potrwa od 16 grudnia do 5 stycznia. Zlokalizowana ona będzie w VIVO! Lublin, na poziomie +1, tuż obok Xtreme Fitness. 

Celem Konkursu, organizowanego przez Urząd Miasta Lublin, było upowszechnianie kultury i tradycji związanej ze Świętami Bożego Narodzenia, propagowanie kultury i sztuki wśród dzieci, a także rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych oraz wrażliwości artystycznej przedszkolaków. Zwycięzcy mogli cieszyć się nagrodą, ufundowaną przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, jaką były warsztaty w Akademickim Radiu Centrum wraz z nagraniem przygotowanego przez dzieci utworu.