Plakat reklamujący wystawę o impresjoniźmie.

Wystawa
Impresjoniści i postimpresjoniści w 3D

8-9 października 2022
Pałac Lubomirskich Lublin

bilety na >https://www.ebilet.pl

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli lub chcą zobaczyć ją ponownie – wyjątkowa wystawa “Impresjoniści i postimpresjoniści w 3D” powraca do Lublina. Tym razem można ją zobaczyć w samym “sercu Lublina” – w Pałacu Czartoryskich. W dniach 8-9 października 2022 roku w Lublinie pojawi się jedyna tego typu wystawa w Europie. “Impresjoniści i postimpresjoniści w 3D” bilety już dostępne.

O wystawie “Impresjoniści i postimpresjoniści w 3D”

Zobacz na własne oczy najpopularniejsze dzieła mistrzów impresjonizmu i postimpresjonizmu w trójwymiarowej wersji, na której dzieła największych malarzy zyskały jeszcze większą głębię, ekspresję i wyeksponowały ostatni plan, podkreślając mistrzowską perfekcję.

 

Pejzaże, martwa natura, portrety na wyciągnięcie ręki. Blisko 60 dzieł najpopularniejszych impresjonistów i postimpresjonistów przetworzono do wersji 3D z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Claude Monet, Edouard Manet, Berthe Morisot, Edgar Degas, Paul Cezanne, Auguste Renoir, Alfred Sisley, James Mc Neill Whistler, Paul Gauguin, czy Vincent van Gogh – spotkaj najbardziej znane nazwiska w świecie sztuki już na początku października w Lublinie. Zobacz piękny, pełen barw świat, ukazany przez klasyków.

 

Poczujesz prawdziwą głębię we wnętrzu słoneczników, a groźne burzowe chmury rozciągają się nad rozkołysanym morzem. Wszystko jest w nieustannym ruchu, mimo, że czasem to widok “martwej natury”.

 

Dotknij Cyprysa i chwyć gwiazdy – spójrz inaczej na “Gwiaździstą noc” – oczami Vincenta van Gogha. Niech u Cezanne promienie słońca przebijają się przez korony drzew bardziej niż zwykle i zobacz poranną mgłę w “Impresji, wschód słońca” Moneta. Popraw kwiaty w bukiecie, które maluje Renoir i niech tancerka Degas’a tańczy tylko dla Ciebie.

 

Wystarczy założyć okulary 3D, aby wybrać się w niesamowitą podróż po świecie sztuki.

Informacje o zwiedzaniu

Zwiedzanie wystawy rozpoczyna krótkie wprowadzenie w jaki sposób oglądać obrazy by zobaczyć wszystkie ich walory.

Orientacyjny czas zwiedzania wystawy wraz z wykładem to ok. 60 minut.

Wskazany na bilecie dzień i godzina oznacza czas rozpoczęcia wprowadzenia – omówienia sposobu oglądania oraz przyzwyczajenia mózgu do przetwarzania obrazów w 3D – ok. 10 minut. Zapraszamy do przybycia ok. 15 minut wcześniej przed wskazaną godziną na bilecie.

“Impresjoniści i postimpresjoniści w 3D” bilety

  • Bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży posiadającym ważną legitymację szkolną oraz studentom do 26 r.ż. oraz seniorom powyżej 65 roku życia, którzy posiadają ważny dokument upoważniający do korzystania z ulgi. Bilet ulgowy przysługuje również osobie posiadającej orzeczenie o niepełnosprawności. Opiekun osoby niepełnosprawnej jest również uprawiony do zakupu biletu w cenie takiej jaka przysługuje osobie niepełnosprawnej.
  • Bilet dziecięcy przysługuje dziecku od 4 do 6 roku życia. Warunkiem koniecznym jest posiadanie dokumentu potwierdzającego datę urodzenia dziecka (akt urodzenia, dowód osobisty, paszport, książeczka zdrowia).
  • Dzieci poniżej 4 roku życia wstęp bezpłatny. 

 

Brak zniżki na Kartę Dużej Rodziny.

Przy wejściu na teren wystawy należy odebrać jednorazowe okulary 3D.