Inkubator Osterwy_ fot Malwina Majer

Chór Osterwy
i
Inkubator Osterwy

WŁĄCZ SIĘ AKTYWNIE W DZIAŁANIA TEATRU OSTERWY

Teatr Osterwy rozpoczyna sezon od propozycji dla widzów w różnym wieku, którzy chcieliby włączyć się aktywnie w naszą działalność i stać się częścią społeczności Osterwy. Zapraszamy młodzież od 12 roku życia, studentów, osoby pracujące, seniorów do udziału w CHÓRZE OSTERWY – nowej inicjatywie muzycznej oraz INKUBATORZE OSTERWY – projekcie edukacyjnym dotyczącym produkcji teatralnej.

 

Inkubator Osterwy – projekt edukacyjny dla osób od 12 roku życia, młodzieży, seniorów, studentów, osób dorosłych, w którym uczestnicy będą włączeni w proces produkcji teatralnej i artystycznej pod okiem profesjonalistów. Rekrutacja trwa 20 września 2023r.! Warunkiem koniecznym do przystąpienia do rekrutacji jest złożenie poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (internetowo, mailowo lub bezpośrednio w Teatrze).

Szczegółowe informacje https://www.teatrosterwy.pl/pl,0,s201,d1199,stworz_z_nami_spektakl_-_inkubator_osterwy.html

Wydarzenie na FB https://fb.me/e/1sCmCJ8ca

Stwórz z nami spektakl” – Inkubator Osterwy

INKUBATOR OSTERWY jest projektem edukacyjnym, w którym celem jest stworzenie spektaklu od A do Z. Wiek nie gra roli! Niezależnie czy masz lat 12 czy 112, tworzymy przestrzeń dla Ciebie!

W trakcie cotygodniowych warsztatów uczestnicy nie tylko dowiedzą się jak wygląda proces przygotowania sztuki, ale co najważniejsze sami wejdą w rolę aktorów, producentów, reżyserów, marketingowców i wiele innych. W trakcie zajęć będą mogli liczyć na konsultacje specjalistów z różnych dziedzin. Sami zdecydujecie, w jakim kierunku chcecie iść, do czego dążyć, co pokazać światu. My jedynie pomożemy wam zrobić to na poziomie profesjonalistów.

Kto może wziąć udział?

Każdy, kto ukończył 12 r.ż. jest mile widziany w naszych szeregach. Liczy się zapał, chęć rozwoju, otwartość, odwaga i miłość do teatru. Nie wymagamy doświadczenia, to my je gwarantujemy. ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA!

Jak będą wyglądały zajęcia?

Uczestnicy zostaną podzieleni na 4 grupy w różnych przedziałach wiekowych

(12-15, 16-20, 21+, 50+). 

Spotkania będą się odbywały raz w tygodniu w godzinach popołudniowych (2 godziny). Dokładne terminy zostaną ustalone po zakończeniu rekrutacji.

Grupa tworząca spektakl pozna budowę sztuki od podstaw. Zajęcia odbywać się będą w formie wykładów, warsztatów, ćwiczeń oraz debat. Nie tylko usłyszycie jak tworzyć spektakl. Sami go stworzycie. Każdy z was stanie na deskach teatru spełniając się aktorsko, dodatkowo będziecie mieli okazję wcielić się w rolę techników, marketingowców, reżyserów, scenografów i reszty zespołu składającego się na spektakl.

Efektem waszej pracy będzie wystawienie sztuki.

Proces rekrutacji

 • Warunkiem koniecznym do przystąpienia do rekrutacji jest złożenie poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (internetowo, mailowo lub bezpośrednio w Teatrze).

 • Osoby niepełnoletnie muszą wypełnić formularz odręcznie i przesłać jego skan na maila – edukacja@teatrosterwy.pl lub dostarczyć osobiście do sekretariatu teatru – Teatr im. Juliusza Osterwy ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 17, 20-400 Lublin, wejście od strony ulicy Peowiaków.

 • Na podstawie formularzy wybrani kandydaci będą zapraszani na castingi drogą mailową.

 • Na casting należy przygotować dowolnie wybrany przez siebie monolog trwający maksymalnie 5 minut. 

 • Po tym etapie zapraszamy na pierwsze spotkania.

Terminy

 •  4 września 2023 r. – start rekrutacji 

 • 20 września 2023 r. – ostatni dzień na wysyłanie zgłoszeń

 • 21 – 29 września 2023 r. – rozpatrzenie wniosków, zaproszenia na casting

 • 30 września 2023 r. – lista osób przyjętych

 • 30 września – 05 października 2023 r. – rekrutacja uzupełniająca

 • 06 – 13 października 2023 r. – casting

 •  Start zajęć w październiku

Czy udział jest płatny? TAK 

 • 250 zł/miesięcznie – dla grup wiekowych 12-15; 16-20 

 • 290 zł/miesięcznie – dla grupy 21+ 

 • 150 zł/miesięcznie – dla grupy 50+ 

Dokumenty do pobrania

 • Formularz zgłoszeniowy

https://drive.google.com/file/d/1t_jfndVPB7oOwU4q0ndlh8SvOiD9gn7x/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1Sjrsgu8gRurBWtDEZlhCmnhhsm4JWWza/view?usp=sharing

 

 
Chór Osterwy – nowa inicjatywa dla pasjonatów muzyki, tworzymy zespół wokalno – aktorski składający się z chętnych aktorów i pracowników Teatru Osterwy oraz wybranych uczestników, którzy zgłoszą się do projektu. Rekrutacja do 17 września 2023r.! Warunkiem koniecznym do przystąpienia do rekrutacji jest złożenie poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego online.

Szczegółowe informacje https://www.teatrosterwy.pl/pl,0,s201,d1200,chor_osterwy.html

CHÓR OSTERWY

Już 4 września startuje rekrutacja do nowego projektu!

Liczba miejsc ograniczona!

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie startuje z nową inicjatywą, do której zaprasza wokalistów poszukujących niekonwencjonalnych środków wyrazu łączących tradycyjne techniki pracy głosem z elementami gry aktorskiej. Grupa otwarta jest zarówno na amatorów, jak i profesjonalistów. Wiek nie gra roli!

CHÓR OSTERWY

Połóżmy kres patetycznemu staniu na baczność! Chór tylko z nazwy – bo chociaż w tym projekcie muzyka gra główne skrzypce, to nie zabraknie w nim aktorstwa i interakcji z publicznością. Sięgniemy zarówno po utwory muzyki klasycznej, jak i współczesnej, od poważnej po rozrywkową. Wspólnie stworzymy rodzinny, swojski klimat w zespole. Naszej sztuce nadamy performatywny charakter, aby podkreślić istotę nierozerwalności artystów od słuchaczy.

Flash mob? Oto wyzwania, godne Chóru Osterwy!

Szymon Piotr Nowak – kierownik muzyczny / dyrygent Chóru Osterwy

Urodzony w 1998 roku w Lublinie. Studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (wyróżnienie za licencjacki oraz magisterski dyplom artystyczny zrealizowany w klasie dyrygentury dr hab. Piotra Wijatkowskiego, prof. UMCS). Brał udział w konkursach „New York „Sounds of Spring” Festival” w Carnegie Hall – Stany Zjednoczone oraz
„InCanto Mediterraneo – International Choral Festival & Competition” – Sycylia. Występował także w Niemczech, Francji, Macedonii, Ukrainie oraz na Litwie. Od 2019 roku współpracuje z Chórami Akademos w Międzynarodowych Szkołach „Paderewski” w Lublinie.

O swojej pracy mówi: „Sztuka to dla mnie moment, w którym prezentuję słuchaczom jaki jestem, co czuję i jak się czuję. Wszystko, co dzieje się na próbie to codzienność, w której wyznaczam sobie cele i zadania do zrealizowania. W pracy z zespołem zależy mi na wykreowaniu interpretacji dzieła zgodnej z zamysłem kompozytora, tradycją muzyczną, jak i z wykonawcami. Nie boję się mimo to stosować nowatorskich rozwiązań, jeżeli potęgują one, w moim odczuciu, doznania płynące z kontaktu ze sztuką.”

JAKICH OSÓB SZUKAMY?

Do chóru mogą zgłosić się osoby w wieku 18 – 118 lat, amatorzy z doświadczeniem wokalnym, profesjonaliści, pasjonaci muzyki, którzy lubią występować na scenie, otwarci na tworzenie i wspólne inicjatywy w chóralnej rodzince, cechujący się wrażliwością i ambicją. Umiejętność czytania nut jest mile widziana, lecz nie obowiązkowa.

SPOTKANIA CHÓRU

Odbywać się będą dwa razy w tygodniu w godzinach wieczornych. Dokładne daty i terminy spotkań zostaną ogłoszone na pierwszym spotkaniu 9 października.

WARUNKI UCZESTNICTWA

 • Ukończony 18 rok życia.

 • Przesłanie poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego oraz nagrania video do dnia 17 września 2023r.

W przypadku dużej ilości nadesłanych zgłoszeń o przejściu do kolejnego etapu może decydować kolejność zgłoszeń.

JAK WYGLĄDA PROCES REKRUTACYJNY

Obowiązuje 2 etapowy proces rekrutacyjny: przesłanie formularza wraz z nagraniem ukazującym umiejętności kandydata i casting. Po otrzymaniu zgłoszeń zostaną one zweryfikowane. Następnie skontaktujemy się z wybranymi osobami drogą mailową lub telefoniczną i zaprosimy na casting. Po tym etapie rekrutacji zaprosimy wybrane osoby na pierwsze spotkanie organizacyjne.

JAK APLIKOWAĆ?

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie prosimy o przesłanie poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego z załączonym nagraniem video prezentującym umiejętności kandydata.

Ze względu na obowiązek załączenia nagrania, nie ma możliwości składania formularzy osobiście w budynku teatru.SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE NAGRANIA

 • Nagranie ma ukazywać osobę biorącą udział w rekrutacji.

 • Kandydat na początku nagrania powinien zamieścić autoprezentację, a następnie wykonać wybrany utwór.

 • Nagranie nie może być poddawane obróbce! (Osoby stosujące programy zmieniające barwę głosu lub dołączające podkłady muzyczne za pomocą obróbki dźwiękowej zostaną zdyskwalifikowane!)

 • Dopuszczalne jest stosowanie podkładu muzycznego włączonego w tle podczas nagrania.

 • Kandydaci mają zaprezentować dowolną pieśń lub piosenkę artystyczną ukazującą ich technikę wokalną, zdolności interpretacyjne i wrażliwość muzyczną.

 • Nagranie powinno trwać od 2 do 4 minut.

 • Nagranie należy zamieścić na platformie YouTube (link prywatny), a następnie dołączyć link do tego nagrania w formularzu zgłoszeniowym.

TERMINY

 • Do 17 września – rekrutacja online

 • 25 – 29 września -potwierdzenie udziału w castingu

 • 2 – 6 października – casting i zaproszenie do udziału w chórze

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE CASTINGU

 • Informację o zakwalifikowaniu kandydata do tego etapu przekażemy drogą mailową lub telefoniczną.

 • Na casting kandydat powinien przygotować 2 utwory (pieśni lub piosenki artystyczne) o zróżnicowanym charakterze.

 • Utwory powinny ukazywać technikę wokalną, zdolności interpretacyjne i wrażliwość muzyczną kandydata.

 • Kandydat może używać podkładu muzycznego dostarczonego na casting za pomocą pendrive. Bądź korzystać z pomocy akompaniatora (we własnym zakresie). Na castingu dostępne będzie pianino.

Na zgłoszenia czekamy do 17 września 2023 roku!DOKUMENTY REKRUTACYJNE