Wystawa stała - VR

 Wystawa
Wirtualna rzeczywistość | Scena obrotowa Teatru w Budowie

23 lutego – 31 marca 2023

Centrum Spotkania Kultur 
 
Przygotowana do wystawy stałej „W Stronę Spotkania Kultur. Od Teatru Dramatycznego do Centrum Spotkania Kultur, wystawa poświęcona historii budowy” aplikacja na gogle VR, pozwoli przenieść się w wirtualny świat nieistniejącego Teatru Dramatycznego.
 
Za pomocą aplikacji na gogle VR przeniesiemy się w wirtualną rzeczywistość historycznej przestrzeni CSK – sceny obrotowej Teatru w Budowie, która została zrekonstruowana dzięki zdjęciom archiwalnym. Po wirtualnym świecie oprowadzi narrator, któremu głosu udzieliła sztuczna inteligencja.
 
Będąc w przestrzeni Teatru Dramatycznego, można nie tylko osobiście doświadczać otoczenia urbanistycznego wokół siebie, ale również zajrzeć w głąb niższych kondygnacji.
W przestrzeni dawnego Teatru Dramatycznego, będzie można również, zapoznać się z historią obejmującą blisko pięć dekad budowy obiektu, zagłębiając się w film, stanowiący kolejny element doświadczenia VR.
 
Aplikacja na gogle VR została przygotowana z projektu pt. „Norwegia i Polska – odnajdywanie w czasie i przestrzeni. Interdyscyplinarne przedsięwzięcie Teatrów Stella Polaris i Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice (z Partnerami), w sferze: teatru i filmu; muzyki i tańca; sztuk wizualnych i refleksji akademickiej” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 w ramach programu „Kultura” Działanie 2.
Wstęp wolny – Aleja Kultur +3 (widok na Foyer Sali Operowej)
 

Dostępne w: czwartki i piątki od 11:00 do 20:00 na poziomie +3 na wystawie stałej „W stronę spotkania kultur. Od Teatru Dramatycznego do Centrum Spotkania Kultur, wystawa poświęcona historii budowy”