Plakat reklamujący wystawę pt. "Wojenny Lublin".

Wernisaż wystawy „Wojenny Lublin” 

Galeria NN, ul Grodzka 34 Lublin

29 marca 2023 roku, godzina 18:30 

Wstęp wolny!

Lublin był miastem, gdzie różnorodne kultury przenikały się, kolorową mozaikę. Niestety wojna, która rozpoczęła się  w 1939 roku, zmieniła wszystko. Lublin stał się ofiara i świadkiem wielkich zniszczeń. Te wydarzenia i ich skutki uwieczniono na wielu fotografiach. Zostaną one przedstawione podczas wystawy „Wojenny Lublin”. 

Jednym z największych współczesnych lubelskich kolekcjonerów fotografii Lublina jest Marek Gromaszek. Od lat współpracuje on z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN” pokazując lublinianom ich miasto, z dawnych lat. Już niedługo mieszkańcy naszego miasta będą mogli zobaczyć Lublin na wcześniej niepublikowanych fotografiach podczas wystawy „Wojenny Lublin”. 

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających za darmo do 10 maja 2023 roku. Oglądać ja można od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00. W soboty zwiedzanie możliwe po wcześniejszym umówieniu. 

Wystawa wpisuje się w działania towarzyszące obchodom 80. rocznicy akcji „Reinhardt” realizowanym przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”.

 

Linki: 

Kalendarium Ośrodka: https://teatrnn.pl/kalendarium/wydarzenia/wystawa-wojenny-lublin/ 

Wydarzenie na Facebooku:  https://fb.me/e/4x55EZU6n