Plakat reklamujący wystawę Piotra Fąfrowicza pt. Planeta Lublin.

Wystawa Piotra Fąfrowicza “Planeta Lublin”

14 kwietnia 2023 r., g. 17 – wernisaż

 Wystawa czynna do 16 maja 2023 r.

Dom Kultury LSM,
ul. K. Wallenroda 4 a

14 kwietnia 2023 r. zapraszamy na wernisaż wyjątkowej wystawy. Tym razem w naszej Galerii zagości Piotr Fąfrowicz, ceniony w Polsce i na świecie artysta malarz i ilustrator. Laureat wielu prestiżowych nagród. Oglądając obrazy Pana Piotra można przenieść się do niesamowitego świata.

Na wystawie, zatytułowanej “Planeta Lublin” zobaczymy dzieła przedstawiające nasze piękne miasto, z jego charakterystyczną architekturą. Wernisaż będzie niepowtarzalną okazją do spojrzenia na Lublin oczami Artysty i zanurzenia się w poetyckim klimacie jego dzieł.

Wystawa dofinansowana ze środków Miasta Lublin.

Opieka artystyczna: Monika Kwiatkowska, Radna Rady Miasta Lublin.

Zapraszamy!

Piotr Fąfrowicz to ceniony w Polsce i za granicą malarz i ilustrator, obchodzący w tym roku 35-lecie swojej twórczości artystycznej. Urodził się w 1958 roku w Białymstoku, dzieciństwo spędził w Szczecinie. Absolwent historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Obecnie mieszka i tworzy w Lublinie. Jego twórczość była prezentowana na wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Malarstwo i ilustrację Artysty można było podziwiać m. in. w USA, Szwajcarii, we Włoszech, Francji i w Japonii. Zajmuje się również projektowaniem kalendarzy, kart pocztowych, czy plakatów. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień m. in. II nagrodę na Biennale Ilustracji 2001 w Aki Town (Japonia), wyróżnienia Polskiej Sekcji IBBY w konkursie Książka Roku 2003 oraz Książka Roku 2004, nagrody w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku 2003 oraz 2005, wpis na listę Białych Kruków 2005 Internationale Jugendbibliothek w Monachium.

Więcej informacji: https://www.dklsm.pl/piotr-fafrowicz-planeta-lublin/