Plakat reklamujący wystawę Natalii Prokopiak-Latosińskiej „Mixed Media”.

Wernisaż wystawy Natalii Prokopiak-Latosińskiej „Mixed Media”

16 grudnia (piątek) o godz.18.00 

Muzeum Józefa Czechowicza 

ul. Złota 3

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na wernisaż wystawy Natalii Prokopiak-Latosińskiej „Mixed Media”, który odbędzie się 16 grudnia (piątek) o godz.18.00 w Muzeum Józefa Czechowicza przy ul. Złotej 3.

Wystawa „Mixed Media” jest podsumowaniem twórczości Natalii Prokopiak-Latosińskiej z ostatnich lat. Zostaną na niej zaprezentowane m.in. zaprojektowane przez artystkę książki. Są to głównie albumy malarstwa, grafik i fotografii lubelskich artystów i pracowników naukowych, katalogi wystaw, a także publikacje popularnonaukowe. Fascynacje artystki książką – jako pięknym przedmiotem, dziełem sztuki, swoistą kreacją artystyczną – stanowią powód, dla którego zrodził się pomysł na wystawę właśnie w tym miejscu – w Muzeum Józefa Czechowicza. Awangardowy poeta dwudziestolecia międzywojennego był przecież bibliofilem – miłośnikiem książek, którego życie było bardzo mocno związane ze słowem drukowanym. 

Prezentacja twórczości obejmuje również zestaw prac wykonanych w dziedzinach sztuki takich jak tkanina artystyczna, eko-art, techniki własne z pogranicza rysunku i pozłotnictwa. „Kolekcja”, „Struktury”, „Szpulki”, „Shibori”, „Spirale” – to cykle prac, które stanowią znaczącą część ekspozycji. Są one efektem twórczych eksperymentów i poszukiwań artystki, łączenia technik i różnych mediów. 

– – –

Natalia Prokopiak-Latosińska – urodzona w Lublinie. Ukończyła Liceum Plastyczne im. C. K. Norwida (dyplom ze specjalizacji Tkanina artystyczna). Jest absolwentką I stopnia Szkoły Muzycznej im. T. Szeligowskiego. Studiowała na Wydziale Artystycznym ISP UMCS na kierunkach: Grafika (dyplom z grafiki projektowej w pracowni prof. Piotra Lecha) oraz Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (dyplom z malarstwa w pracowni prof. Mariusza Drzewińskiego). Brała udział w ponad dwudziestu wystawach zbiorowych m.in.: Międzynarodowych Spotkaniach ze Sztuką w Lublinie, Międzynarodowym Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej w Bytomiu, w wystawach jubileuszowych Związku Polskich Artystów Plastyków OL, VII Triennale z Martwą Naturą, BWA w Sieradzu, 23. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie. W 2020 roku miała miejsce wirtualna prezentacja prac w Galerii online Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka w ramach Galerii Objazdowej OL ZPAP

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Zespół Muzeum Józefa Czechowicza