uwolnij-ciucha

Uwolnij ciucha vol. 4
2 kwietnia 2023 r.
Centrum Spotkania Kultur

 

Ptaszki kwitną, przebiśniegi śpiewają – znak, że nieuchronnie nadchodzi wiosna. A wraz z nią porządki w naszych szafach. Zamiast jednak wyrzucać te ciuchy, które są już na Ciebie za małe, nie pasują do Twojego nowego image’u albo po prostu się znudziły – a nadal są w dobrym stanie – przynieś je do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i wspomóż nas w walce o zdrowie Helenki.

Już 2 kwietnia, po ponad 3 latach nieobecności, wracamy z najlepszą akcją charytatywną na Lubelszczyźnie! Tym razem wspólnie jednoczymy siły, aby zebrać fundusze na rehabilitację Helenki Celewicz (#UśmiechHelenki), cierpiącej na SMA.


Na czym polega akcja?
Przynieś – Przygarnij – Pomóż
🔷 W zaciszu własnej garderoby wyszukujesz te ubrania (damskie i męskie), które są w dobrym stanie i z powodzeniem mogą przejść w inne ręce. Przynosisz je do Strefy Uwolnij Ciucha w CSK w dniach 30.03 – 31.03 od 8:00 do 20:00 lub 1.04.2023 r. od 8:00 do 12:00.
🔷 Przychodzisz na finał akcji 2.04. Buszujesz między wieszakami w poszukiwaniu nowych ciuchów. Wybierasz, mierzysz i decydujesz, które z nich przygarniasz. Nie bój się, czeka na Ciebie grono naszych stylistek, które pomogą dobrać Ci odpowiednie ubrania.
🔷 Rozliczasz się z wybranych ubrań wrzucając pieniądze do puszki. W międzyczasie relaksujesz się przy dobrej muzyce i ciastku oraz korzystasz z porad stylistek.
🔷 Realnie pomagasz Helence Celewicz. Wszystkie zebrane podczas akcji pieniądze przekazujemy na rzecz tej dzielnej Wojowniczki, która zmaga się z konsekwencjami SMA.

Jak możesz wziąć udział w akcji?
Możesz tylko przynieść swoje ubrania – UWALNIASZ!
Możesz tylko przygarnąć nowe ubrania – PRZYGARNIASZ!
Możesz UWOLNIĆ i jednocześnie PRZYGARNĄĆ!

Kim jesteśmy?
Jesteśmy grupą przyjaciółek. Mamy słabość do dobrej kawy i sernika. Czasem zdarza nam się zabierać sobie ciuchy. Lubimy modę, ale tę odpowiedzialną, która szanuje człowieka i środowisko. Chcemy, żeby nasza akcja Uwolnij Ciucha nie była tylko okazją do upolowania nowych ubrań, ale motywowała do zmiany nawyków zakupowych – wprowadzenia w życie zasady less is more oraz slow fashion. Pragniemy pokazać, że każde nasze działanie może pomnażać dobro, dlatego działamy pod szyldem Fundacji Kognitiv. Niezwykle ważny jest dla nas aspekt wspierania Dzielnych Wojowniczek oraz ich rodzin w walce o zdrowie i życie.

Dokąd zmierzamy?
Chcemy, aby świat był lepszy. Wierzymy, że do tego nie są potrzebne wielkie i efektowne zmiany, a każdy z nas może przyczynić się do poprawy tego, co jako ludzie udało nam się zepsuć. Na początek łączymy dobre z jeszcze lepszym – ograniczamy ilość ubrań, za co wdzięczna nam będzie nasza planeta, ale jednocześnie pomagamy tym, które najbardziej tej pomocy potrzebują. Tym razem to Helenka.
Bądź z nami i czyńmy razem dobro!
Zbiórka ubrań ➡️ 30-31.01 godz. 8:00-12:00 oraz 1.04 godz. 8:00-12:00
Wielki finał akcji i buszowanie między wieszakami ➡️ 2.04 – godz. 11:00-16:00


UWAGA!
Jeśli masz dylemat czy wziąć udział w finale, bo nie masz z kim zostawić dzieci – pomożemy Ci w tym. W trakcje trwania akcji nasze wolontariuszki, na czele z zawodową animatorką, zajmą Twoje pociechy w sposób kreatywny, a Ty zyskasz chwilę na przygarnianie ubrań.

https://www.facebook.com/events/1080658970004085