Ubraniowa OdNowa_Wayfinder

Ubraniowa OdNowa

 26 listopada 2022r .

 SKENDE

 

Ubraniowa OdNowa – pod takim hasłem już w najbliższą sobotę (26 listopada) w SKENDE będzie można wziąć udział w wymianie ciuchów i skorzystać z bezpłatnych napraw ubrań w Serwisie Usług Szycia IKEA.

Wymiennik ubrań odbędzie się w bistro Szwedzki Stół, od godziny 15:00 do 19:00. Aby wziąć udział wystarczy zrobić porządek w swojej szafie, przyjść na wymianę i wymienić się z innymi ubraniami Koordynatorka pomoże zaaranżować stoisko. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny,

Ubrania, które nie znajdą właściciela zostaną przekazane do firmy Ubrania do Oddania, która je posegreguje i sprzeda dalej jako odzież „second-hand” lub przetworzy na materiały przemysłowe. Każdy kilogram oddanej odzieży to 2 złote, które zostanie przekazane na Fundację Sempre a Frente, wspierającą młodzież z naszego regionu.

Każdy, kto chciałby wspomóc Fundację Sempre a Frente może przynieść też ubrania i zostawić je podczas wydarzenia. Jedna osoba może przekazać maksymalnie 2 kartony ubrań.

Z serwisu napraw ubrań można skorzystać od 9:00 do 16:00 do wyczerpania dziennej puli usług promocyjnych. Punkt znajduje się w IKEA, obok Sklepiku Szwedzkiego.

W ramach wydarzenia można m.in. wszyć suwak, skrócić ubrania lub je zwęzić.

 


Akcja realizowana jest we współpracy z grupą Zero Waste Lublin oraz IKEA i jest częścią kampanii Pokochaj swoje rzeczy na dłużej.

Szczegóły dostępne są na: www.skendeshopping.pl/lysfl-2022/ubraniowa-odnowa oraz w wydarzeniu: www.facebook.com/events/713370319665285