fot Agnieszka Gontaraka

Szukamy Wolontariuszy i Wolontariuszek na Carnaval Sztukmistrzów!

 

Ruszył nabór Wolontariuszy i Wolontariuszek, którzy chcą pomóc przy organizacji jednego z największych letnich festiwali w Lublinie! Poszukiwani są pełne energii i chęci do działania osoby, które chciałyby przyłączyć się do zespołu organizacyjnego. Na Twoją pomoc czeka Carnaval Sztukmistrzów!

Dlaczego warto?
Wolontariat na Carnaval Sztukmistrzów to sposób na zdobycie pierwszego doświadczenia w „obsłudze klienta”, praca w grupie i rozwój kompetencji miękkich. W ten sposób licealiści czy studenci mogą wzbogacić swoje CV. Co ważne można w ten sposób zaliczyć praktyki. Do udziału zaproszona jest nie tylko młodzież. Wolontariat na Carnavale Sztukmistrzów to okazja dla każdego, kto chce poznać nowych ludzi, także artystów i zobaczyć jak wygląda techniczna strona organizacji festiwalu.

Jakie zadania czekają na chętnych?
Wolontariusze pracują w punkcie informacyjnym festiwalu, gdzie rozdają programu i pomagają uczestnikom odnaleźć się w gąszczu wydarzeń. Wolontariat na Carnavale Sztukmistrzów to także praca jako opiekun artysty, w której trzeba wykazać się nie lada asertywnością, punktualnością, znajomością języka obcego czy komunikatywnością. Wolontariusze pomagają także przy organizacji publiczności na spektaklach i pokazach lub w przy technice scenicznej.

O wydarzeniu
Carnaval Sztukmistrzów to największy festiwal cyrkowy w Polsce. Do Lublina na cztery dni przyjadą artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata. Będą prezentować magiczne, zapierające dech w piersiach spektakle i pokazy z pogranicza nowego cyrku i teatru. Nie zabraknie klaunady i akrobatyki oraz nowatorskich, często eksperymentalnych
w formie performansów. Ulice i place opanują nietuzinkowi artyści uliczni zabawiający przechodniów, by w zamian zebrać datki do kapelusza. Nad głowami przechodniów zawisną taśmy, po których będą spacerować śmiałkowie nie obawiający się wysokości. Zadzieranie głowy do góry będzie musiało więc wejść uczestnikom Festiwalu w nawyk! Dla miłośników ekstremalnych przeżyć znajdą się pokazy połykaczy ognia, a dla najmłodszych – spektakle familijne oraz warsztaty kuglarskie.
Co roku w organizację festiwalu angażuje się kilkudziesięciu młodych wolontariuszy i wolontariuszek, którzy pomagają animować życie kulturalne Lublina. Tak też będzie i w tym szczególnym roku, kiedy Lublin jest Europejską Stolicą Młodzieży.

Harmonogram:
do 26.06.2023 r. – rekrutacja Wolontariuszy
10.07.2023 r. –26.07.2023 r. – spotkania i szkolenia (kilka terminów, czas trwania spotkań: 2 lub 3 godz., szczegółowy terminarz spotkań otrzymają wybrane osoby).
27.07.2023 r. – 30.07.2023 r. – największe zaangażowanie Wolontariuszy w przygotowanie wydarzenia.
Dla kogo: dla osób powyżej 13. roku życia
Zapisy: przez formularz online dostępny na carnavallublin.eu