“Szukaj w snach” – Koncert kołysanek

24 września 2023 r.g 16:00

Teatr Stary

Bilety normalne/ulgowe: I-70/50 zł, II-50/35 zł, III-35/20 zł, IV-20/18 zł

Miejsca IV – scena widoczna jest tylko z pozycji stojącej

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną petla-1

Śpiew: Natalia Kukulska
Muzyka: Marek Napiórkowski
Słowa: Włodzimierz Wysocki

Zespół w składzie: Marek Napiórkowski, Michał Dąbrówka, Marcin Górny, Paweł Pańta

Scenografia: Katarzyna Jeznach

Czas trwania: 60

“Kochasz muzykę i masz dziecko? Kochasz muzykę, ale nie masz dziecka? To bez znaczenia. Na spektakl Szukaj w snach do Teatru Starego w Lublinie warto się udać w każdym przypadku. …Piękne, mądre piosenki dla dzieci.”

Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

“Obcując z kołysanką nieinfantylną, dzieci nabierają smaku do sztuki”

Maria Brzezińska, Gazeta w Lublinie

“Trafiają się prawdziwe perły. Kołysanka Mały misiu śpij to ta sama klasa, co utwory Weather Report czy Johna McLaughlina.”

Andrzej Kowalczyk, Kurier Lubelski

Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Kołysankowe wierszyki zapragnęły muzyki i z pomocą gitarzysty i kompozytora Marka Napiórkowskiego stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głos – ciepły i głęboki jak letnia noc. I tak powstało „Szukaj w snach” – koncert kołysanek dla najmłodszych widzów Teatru Starego.

Natalia Kukulska – jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek.

W swoje “dorosłej” karierze nagrała dwanaście solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 12 nominacji do nagrody Fryderyk, którą nagrodzony został akustyczny album „Szukaj w snach” nagrany z jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim.

Wydany w 2020 roku album “Czułe struny” zawiera wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Wydawnictwo spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem branży muzycznej oraz publiczności, błyskawicznie osiągając status Platynowej Płyty i doczekało się edycji specjalnej wzbogaconej o niespodziewane duety, a także anglojęzyczne wersje utworów.

W 2021 roku wokalistka obchodziła 25-lecie pracy artystycznej, co uczciła wyjątkowym wydawnictwem “Jednogłośna”, a także udziałem w formacie “MTV Unplugged”


Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą jazzowym, a także kompozytorem. Od wielu lat realizuje się jako artysta wszechstronny, budując własny, niepowtarzalny, trudny do zaszufladkowania język muzyczny. Z każdym nowym przedsięwzięciem zabiera nas bowiem w coraz ciekawsze światy muzyczne, przypieczętowując je marką unikatowego brzmienia.

Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników „Jazz Forum”, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytyków muzycznych – szesnastokrotnie nominowany, a w 2019 uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC”, przyznawanej przez Program III Polskiego Radia. Za nagraną wraz z orkiestrą AUKSO płytę „String Theory” otrzymał nagrodę O!śnienia Onetu w 2023 roku. Realizuje się także jako kompozytor muzyki teatralnej i filmowej. Za ścieżkę dźwiękową do filmu „Bejbis” Andrzeja Saramonowicza otrzymał nominację do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły” 2023 oraz Nagrodę Publiczności w konkursie Krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej. Wyróżniony za muzykę do filmu „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej podczas 48. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2019. Spełnia się także jako kompozytor muzyki teatralnej.

Od grudnia 2017 roku prowadził autorską audycję „Dźwięki nieoczywiste” na antenie radia Chilli Zet, a obecnie jest gospodarzem audycji „Napiór w eterze” na antenie Radia Nowy Świat.

Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami m. in. z: Patem Metheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Richardem Boną, Anną Marią Jopek, Dhaferem Youssefem, Angélique Kidjo, Grégoirem Maretem, Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz. Jest autorem Koncertował m. in. w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.