Pasierski


“Kryminalne czwartki w Lublinie” 
Spotkanie z Jędrzejem Pasierskim

22 lutego 2024 r., godz. 18.00
Studio im. Zbigniewa Stepka

 

 

22 lutego, godz. 18.00, Studio im. Zbigniewa Stepka, w cyklu Kryminalne czwartki w Lublinie spotkanie z Jędrzejem Pasierskim. Potkanie streamingowane na radiolublin.pl i profilu Radia Lublin i Stowarzyszenia Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube

Jędrzej Pasierski – prawnik, pracował w organizacjach zajmujących się ochroną środowiska, międzynarodową pomocą rozwojową i współpracą państw Europy Środkowo-Wschodniej. Debiutował książką Dom bez klamek, którego bohaterka, podkomisarz Nina Warwiłow rozwiązuje zagadkę morderstwa na oddziale psychiatrycznym. Kolejne książki cyklu to m.in. Roztopy, Kłamczuch, Gniazdo czy Martwy klif. Za powieść Roztopy otrzymał nagrodę Wielkiego Kalibru. Podczas lubelskiego spotkania będziemy rozmawiać o siódmej z serii książek o Ninie Warwiłow zatytułowanej Źródło.

Źródło – W wąwozie w Beskidzie Sądeckim pasterz znajduje ciała małżeństwa. Rozwiązanie zagadki to kolejne zadanie komisarz Niny Warwiłow. Śledztwo sięga od zaułków Nowego Sącza po dawne opuszczone hale pasterskie. Zasłona milczenia skrywa starą, wypieraną prawdę.