dietetyk-nfz

Spotkaj się z dietetykiem w NFZ.

20 listopada 2023 r.  Sala Obsługi Klientów Lubelskiego Oddziału NFZ
Po raz kolejny będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem!!!


Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza do swojej Sali Obsługi Klientów w Lublinie  przy ul. Nadstawnej 2-4, na kolejne spotkanie z cyklu „Spotkaj się z dietetykiem w NFZ”.

Od godziny 13 do 16, w poniedziałek 20 listopada, dietetycy oraz studenci dietetyki  z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie będą udzielać bezpłatnych konsultacji i porad dietetycznych. Każdy klient otrzyma indywidualny plan żywieniowy oparty o portal Diety NFZ.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił portal Diety NFZ, aby każdy mógł otrzymać bezpłatną dietę. Jadłospis jest oparty na założeniach diety DASH (ang. Dietary Approches to Stop Hypertension), czyli diety rekomendowanej w leczeniu i zapobieganiu nadciśnienia tętniczego. Jej założenia są uniwersalne i proste do stosowania, a produkty łatwo dostępne.

Portal Diety NFZ (www.diety.nfz.gov.pl) tylko w tym roku odnotował 12,5 miliona odsłon. Zarejestrowało się na nim blisko 800 tysięcy użytkowników, a każdy z nich ma dostęp do diety dostosowanej do swoich potrzeb.  Średnio każdego dnia z Diet NFZ korzysta blisko 2,5 tysiąca osób.

Na użytkowników czekają na portalu plany żywieniowe przygotowane przez dietetyków, które można i warto stosować przy konkretnych schorzeniach. Można tam znaleźć również specjalistyczne porady oraz materiały promujące zdrowe nawyki. Osobną wartość stanowią
e-booki z poradami i przepisami kulinarnymi. Korzystanie z zasobów portalu jest całkowicie darmowe.

Portal Diety NFZ powstał z myślą o szerokim gronie odbiorców. – Wśród użytkowników portalu Diety NFZ są osoby w różnym wieku, jednak w Sali Obsługi Klientów Lubelskiego OW NFZ w Lublinie widzimy, że portalem Diety NFZ najbardziej zainteresowane są panie. Nasz doradca ds. profilaktyki i promocji zdrowia, udziela szczegółowych informacji na temat działania portalu, pomagamy również założyć konto – mówi Małgorzata Bartoszek, rzecznik prasowy Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Tylko w tym roku ponad 2 200 osób skorzystało u nas z takiej usługi. Panie stanowiły blisko 80% wszystkich klientów- dodaje Bartoszek.

Chociaż większość użytkowników portalu ma prawidłowy wskaźnik masy ciała (BMI), to spośród wszystkich 11 planów żywieniowych plan „Nadwaga i Otyłość” cieszy się największą popularnością. Drugim, najczęściej wybieranym planem jest „Classic”. Użytkownicy coraz częściej decydują się na rodzinny plan żywieniowy, który daje możliwość przygotowania zbilansowanych posiłków dla całej rodziny. Diety NFZ są z nami od 2019 r.

Przed konsultacją z dietetykiem, będzie można skorzysta z analizatora składu ciała. Analizator wskazuje masę, wzrost oraz BMI, a także poziom masy mięśniowej oraz tłuszczu trzewnego i podskórnego. Jest to doskonały punkt wyjścia do rozmowy z dietetykiem.

Każdy kto weźmie udział w spotkaniu otrzyma także „karnet zdrowia”. Karnet zdrowia przypomni o dacie kolejnego spotkania w NFZ.

Spotkania z dietetykami w Sali Obsługi Klientów NFZ odbywają się cyklicznie jeden raz w miesiącu, po wakacjach w każdy trzeci poniedziałek miesiąca. Kolejna akcja odbędzie się 18 grudnia 2023 r.