Zdjęcie Andrzeja Brzezienieckiego prezentującego książkę swojego autorstwa pt.: „Kocio Kozioł Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego” .

Rozmowa o książce Andrzeja Brzezieckiego „Kocio Kozioł Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego” 

9 stycznia 2023, godzina 18:00

Sala Czarna Ośrodka “Brama Grodzka – Teatr NN” ul. Grodzka 21, Lublin 

Wstęp Wolny! 

„Bardzo porządny chłopak, fanatyk »Tygodnika Powszechnego« – nie wiem dlaczego. Kocha się w tym piśmie, całe życie mu poświęca” – mówił o nim Stefan Kisielewski. Krzysztof Kozłowski, wieloletni zastępca redaktora naczelnego Jerzego Turowicza, pracę w najbardziej niezależnym piśmie ukazującym się w PRL-u traktował jako swoją życiową misję i powołanie. Ważniejsze mogło być tylko współtworzenie wolnej Polski. To właśnie o biografii Krzysztofa Kozłowskiego, wykładowcy KUL, porozmawiamy podczas spotkania autorskiego z Andrzejem Brzezieckim. 

Andrzej Brzeziecki przybliża biografię człowieka wyjątkowej wewnętrznej siły, kreśląc jednocześnie portret całej formacji intelektualnej, którą Kozłowski współtworzył w niełatwym, ale jakże istotnym momencie historii. W 1989 roku wir polityki porwał Krzysztofa Kozłowskiego na dobre. Od obrad Okrągłego Stołu sprawy potoczyły się w zawrotnym tempie: mandat senatora, funkcja podsekretarza stanu, ministra spraw wewnętrznych w rządzie Tadeusza Mazowieckiego… Kozłowski nie mógł przypuszczać, jak wysoką cenę przyjdzie mu za to zapłacić.

Z Andrzejem Brzezieckim rozmawiać będzie Wojciech Samoliński. Spotkanie współorganizowane jest przez Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN” oraz portal HistoriaBEZKITU.pl. Transmisja rozmowy odbędzie się na kanale YouTube Bramy Grodzkiej. 


Linki: 

Kalendarium Ośrodka: https://teatrnn.pl/kalendarium/informacje/spotkanie-o-ksiazce-andrzeja-brzezieckiego-kocio-koziol-senator-biografia-krzysztofa-kozlowskiego/ 

Transmisja spotkania: https://www.youtube.com/@BramaGrodzkaTeatrNN 

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/5kgu6569C