Zdjęcie czytającego mężczyzny i dzieci zgromadzonych wokół.

Rodzinny Dzień Dziecka w CK!

Przed nami ważne, piękne i radosne święto. Każdy z nas kiedyś na nie czekał i na niespodzianki, które ze sobą niesie. CK jak co roku pamięta o najmłodszych – spędźcie 1 czerwca z nami!

Do Wirydarza Centrum Kultury powraca znana i lubiana przez najmłodszych instalacja – Dzieciokąt. To prawdziwa uczta sensoryczna, na której znajdą się kolorowe i pachnące elementy do układania, przesypywania i ugniatania. Wszystko w wersji naturalnej i zachęcającej dzieci do zabawy. Po doświadczaniu w Dzieciokącie zapraszamy na Bajkoczytanie na drugie śniadanie! Dariusz Jeż przedstawi dzieciom bohaterów wybranych książek, a ma w tym temacie duże doświadczenie: bywał już zarówno Niedźwiadkiem, jak i Aniołkiem.

 PROGRAM 1.06:

godz. 10:00-18:00 – Otwarcie Dzieciokątu – outdoorowej instalacji sensorycznej (od 3 lat) / Wirydarz CK / wstęp wolny

godz. 11:00 – Bajkoczytanie na drugie śniadanie – bajki dzieciom czyta Dariusz Jeż / Wirydarz CK / wstęp wolny

godz. 11:00 – Kino Sztuczka: „Pies i robot” / reż. Pablo Berger (od 9 lat) / Kino CK – 10 zł

godz. 13:00 – Mój kumpel robot – warsztat kreatywny (od 7 lat) / Wirydarz CK / wstęp wolny/zapisy

W ramach Kina Sztuczki pokażemy nagradzaną animację „Pies i robot” hiszpańskiego reżysera Pablo Bergera. Głównym bohaterem filmu jest mieszkający w Nowym Jorku Pies, który ma dość samotności. Ulega słodkiej obietnicy telewizyjnej reklamy i niebawem jego życie nabiera barw dzięki dziecięcej ciekawości nowego przyjaciela – Robota. Co istotne – wszystko rozgrywa się wyłącznie w warstwie wizualnej, będąc dowodem na to, że obraz może być dużo bardziej sugestywny niż wypowiadane słowa.

Zainspirowanych filmem młodych widzów zapraszamy na warsztaty kreatywne Mój kumpel robot. Podczas zajęć dzieci wykonają prototyp własnego robota, używając materiałów z odzysku, takich jak śrubki, klocki czy sprężynki. Warsztaty będą też dla uczestników okazją do zastanowienia się, czy można kolegować się ze sztuczną inteligencją i w czym nie dorównuje to relacjom międzyludzkim. Do zobaczenia 1 czerwca!