nagroda

Nabór wniosków o nagrody z dziedziny kultury 

 Zgłoszenia do 10 lutego

Rozpoczyna się nabór zgłoszeń kandydatów do Nagród Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Wnioski o nagrodzenie osób, które w 2022 roku wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami w jednej z czterech kategorii, można zgłaszać do 10 lutego.

– Doroczne nagrody przyznawane wybitnym przedstawicielom świata kultury: artystom, twórcom, animatorom, menedżerom i mecenasom, są najważniejszym kulturalnym wyróżnieniem naszego miasta. Kandydatów do nagrody może zgłosić każdy z mieszkańców i mieszkanek Lublina. Zachęcam do uhonorowania osób, których działalność artystyczna i starania sprawiają, że ciekawa oferta kulturalna naszego miasta niezmiennie dostarcza wyjątkowych wrażeń i emocji – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Wzorem lat ubiegłych, nagrody będą przyznane w czterech kategoriach:

  • Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2022 rok,
  • Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2022 roku,
  • Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności,
  • Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2022.

Kandydatów do Nagród mogą zgłaszać osoby fizyczne, prawne oraz inne podmioty. Zgłoszenia na właściwych formularzach w formie pisemnej należy złożyć w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Lublin, ul. Złota 2, 20-112 Lublin osobiście w godzinach 7.30-15.30 lub za pośrednictwem operatora pocztowego. Zgłoszenie może zawierać dodatkowe elementy w postaci: opinii, rekomendacji, potwierdzonych za zgodność z oryginałem kopii dyplomów, wycinków prasowych, dokumentacji filmowej i fotograficznej, katalogów, wydawnictw, zapisu audio, itp. Termin składania zgłoszeń upływa 10 lutego o godzinie 15.30. O zachowaniu tego terminu decyduje data wpływu.

Warunki przyznawania dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, wraz z dokumentami do pobrania, dostępne są na stronie nagrody.kultura.lublin.eu. Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 81 466 37 14 lub pisząc na adres: mecenat.kultura@lublin.eu.

Nagrody Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury w obecnym kształcie przyznawane są od 2013 roku. W roku 2022 nagrody za 2021 rok otrzymali:

  • Monika Śliwińska (pisarka, redaktorka, dziennikarka) – Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2021 rok,
  • Agata Sztorc-Gromaszek (historyczka sztuki, edukatorka, animatorka kultury, instruktorka, kuratorka programu edukacyjnego i koordynatorka dostępności Galerii Labirynt w Lublinie) – Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2021 roku,
  • Grzegorz Linkowski (reżyser, scenarzysta, producent filmowy, dokumentalista, animator kultury, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich) – Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności,
  • Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. – Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury.

 źródło:lublin.eu