book-life

Trwa nabór dzieci w wieku
8-12 lat do
Drużyny Książki

Drużyna Książki to dziecięca grupa pasjonatów książek i kultury, którzy przez kilka miesięcy staną się ekspertami w dziedzinie projektowania działań kulturalnych związanych z literaturą i czytaniem.

Wspólnie stworzymy Festiwal ALFABET – Literatura i Rozwój Dzieci, wystawę Książka to życie dedykowaną emocjom u dzieci oraz instalację Książka jako pierwsza pomoc, która trafi do lubelskich szkół.

Dzięki zabawie literaturą odkryjemy swoje moce i podzielimy się swoimi pasjami do książek, czytania i nie tylko. Staniemy się też małymi animatorami kultury, kuratorami, którzy pokażą, że kultura tworzona przez dzieci może być ciekawa, mądra i inspirująca.  


Czekają nas warsztaty i spotkania z twórcami wizualnymi, artystami, projektantami:

  • luty: z Olą Artyszuk
  • marzec: z Izą Rutkowską i z Moniką Trypuz
  • kwiecień: z Kasią Daoudi i z Tiną Oziewicz
  • maj: z Sylwią Kur i z Dawidem Modrzejewskim
  • czerwiec: Festiwal ALFABET (01-04.06)

Dla kogo? Dzieci w wieku 8-12 lat
Gdzie? Dom Słów, ul. Królewska 17
Kiedy? Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu (od lutego do czerwca)

Działanie realizowane jest w ramach projektu BookLifeProject – „Book=Life. Kooperatywa literacka dla rozwoju dzieci i młodzieży”, w którym organizatorzy opowiadają o relacji literatury i życia. W tej relacji szczególnie skupiają się na rozwoju dzieci od najmłodszych lat. Do współpracy zaproszeni zostali specjaliści od literatury, psychologii, rozwoju oraz pasjonatów książek. Dzięki łączeniu różnorodności jesteśmy w stanie pełniej opowiadać o świecie. 

Więcej informacji o projekcie na stronie Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie.
Projekt jest realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.