Plakat reklamujący koncerty grupy Muzyka Końca Lata.

KONCERT W RAMACH CYKLU PERYFERIA

Muzyka Końca Lata

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin

Ulica Judyma 2a / 20-716 Lublin

15 kwietnia 2023 / Godz. 20.00

Muzyka Końca Lata to zespół z naszywką „Made in Mińsk Mazowiecki”, założony w 2002 roku. MKL jest indie rockowym kwintetem, który w swoim tygielku miesza różne gatunki, od bigbitu, surfu, po country i punk rocka. Całość utrzymana jest w duchu pogodnej melancholii. MKL to czułe, szczere piosenki o relacjach, samotności, zachwycie światem i przerabianiu trudnych emocji.

Zespół ma na koncie pięć płyt. W 2021 roku ukazał się album „Prywatny Ciechocinek”, który przez fanów MKL został okrzyknięty najlepszą i najdojrzalszą propozycją w historii grupy. Podczas koncertu zespół zaprezentuje swoje hity, ale też utwory szykowane na dwie kolejne płyty.

Fragmenty recenzji płyt:

• Bartek Chaciński (Polityka) – Album „Prywatny Ciechocinek” mówi o zmianie sposobu życia w ostatnich miesiącach więcej niż debaty online i efekty konkursów na kulturę w pandemii.

• Michał Wieczorek (Czas kultury) – Piosenki MKL są odtrutką na (post)ironię, która w za dużych dawkach bywa męcząca. Przywracają wartość szczerości (co wpisuje się w szerszy trend New Sincerity).

• Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza) – Na płycie „Prywatny Ciechocinek” jest i prehistoria rock’n’rolla, i łobuzerski czar brytyjskiej muzyki gitarowej lat 90., i trochę barwnego, psychodelicznego kluczenia dla ozdoby, i nawet postrockowe wspinanie się na palce. Są też refreny, od których trudno się uwolnić, które będziecie podśpiewywać lub pogwizdywać długo po zamilknięciu muzyki.

Bilety

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w godzinach otwarcia Kasy DDK „Węglin” lub w dniu koncertu na godzinę przed wydarzeniem. Rezerwacje biletów – 81 466 59 14 lub info@ddkweglin.pl

Dostępność

Koncert będzie tłumaczony na polski język migowy w całości, także treści utworów. Koncert tłumaczyć artystycznie na PJM będzie Magdalena Gach. Poza tym podczas koncertu istnieje możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej i audiodeskrypcji na żywo.

W dotarciu na koncert i podczas pobytu na wydarzeniu można skorzystać ze wsparcia asystentów.

Podstawowe informacje dotyczące dostępność DDK „Węglin”: www.ddkweglin.pl/dostepnosc

Kontakt w sprawie dostępności: dostepnosc@ddkweglin.pl

Szatnia, odbiór biletów i wejściówek oraz kontakt z asystentami dostępny będzie na poziomie 0, zaraz po wejściu do budynku. Asystentki i Asystenci będą mieli na sobie identyfikatory z napisem „asysta”.

Podczas koncertu można skorzystać z audiodeskrypcji na żywo. Chęć skorzystania z audiodeskrypcji można zgłosić na poziomie 0.

Na sali widowiskowej będzie działała pętla indukcyjna. Pętla będzie dostępna w 3 pierwszych rzędach po lewej stronie.

Tłumaczka PJM będzie po lewej stronie sceny.