kryinalne-czwartki

Radio Lublin serdecznie zaprasza:

Kryminalne czwartki w Lublinie – edycja XI spotkanie z Maciejem Siembiedą

7 września 2023 r, godz. 18.00

Studio im. Zbigniewa Stepka

Dla wszystkich zainteresowanych, którzy nie mogą być fizycznie w studiu spotkanie będzie streamingowane na www.radio.lublin.pl, profilu Radia Lublin i Stowarzyszenia Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

Maciej Siembieda – jeden z najpopularniejszych autorów powieści sensacyjnych w Polsce. Przez trzydzieści lat zajmował się reporterskimi śledztwami historycznymi, za które trzykrotnie otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, czyli tzw. „Polskiego Pulitzera”. Na podstawie własnych reportaży tworzy powieści oparte na nieznanych, często zaskakujących zagadkach z przeszłości. Jest autorem pięciu książek z prokuratorem IPN Jakubem Kanią, z których dwie otrzymały nominację do nagrody Wielkiego Kalibru, szpiegowskiego „Gambitu” oraz powieści „Katharsis” i „Nemezis”.

Katharsis” – pierwsza część trylogii, której akcja obejmuje ponad sześćdziesiąt lat i tworzy polsko-grecką sagę, łączy pokolenia i wiedzie nas przez zdumiewający labirynt losów czwórki bohaterów od Salonik po Gdynię, z wyspy Wolin po Belgrad i od Wrocławia do Kairu…

Nemezis” – druga część trylogii, w której losy polsko-greckiej rodziny łączą się z historią dwójki braci z Opola. I tak jak w poprzedniej powieści Siembieda prowadzi nas przez dekady i kontynenty, opowiadając niebywałą historię rodzinną uwikłaną w historię przedwojnia, II wojny światowej, okresu zimnej wojny i jednoczenia Europy.