Zdjęcie mężczyzny podczas przedstawienia.

Kongres Futorologiczny

reżyseria: Daniel Adamczyk

23 maja, godz. 19:00

24 i 25 maja, godz. 19:30

Centrum Kultury – Sala Czarna 

Na scenie CK ponownie zobaczymy niezwykłą adaptacje prozy Lema. Będziemy nie tylko widzami spektaklu, ale również świadkami proroczego kongresu. 

W luksusowym hotelu gromadzą się naukowcy i społecznicy, aby rozmawiać nad problemem przeludnienia w świecie targanym przez liczne konflikty i skrajnie niestabilnym politycznie.  W międzyczasie w mieście wybuchają zamieszki.  Główny bohater — Ijon Tichy znajduje schronienie w kanale ściekowym. Niestety docierają tam chemiczne środki halucynogenne użyte do tłumienia buntu. Tichy doznaje szeregu urojeń i musi przedrzeć się przez masowo wywołane złudzenia, aby odkryć prawdziwy obraz świata. Jaki będzie finał jego zmagań? O tym przekonamy się podczas „KONGRESU FUTUROLOGICZNEGO”, czyli teatralnej adaptacji proroczego opowiadania Stanisława Lema.

Tekst jest utrzymany w lekkiej konwencji i stanowi prawdziwy majstersztyk słowotwórczy. Pozwala więc postawić pytanie nie tylko o możliwość wyjścia cało z konfrontacji z totalitarnym systemem, ale też zadać pytanie o granice wolności i twórczości w dziedzinie języka.

Szczególnym atutem spektaklu jest autorska muzyka, wykonywana na żywo. Muzyka ze spektaklu została nagrodzona w VIII Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Bilety dostępne są w kasie CK oraz online.