Plakat promujący koncert Pragnienia Serc - Jola Sip (Lubelska Federacja Bardów) i Michał Lewartowicz.

koncert Pragnienia Serc – Jola Sip (Lubelska Federacja Bardów) i Michał Lewartowicz

  5 grudnia 2023, godz. 19:30

  Jezuicka Kuchnia Klasztorna, ul. Jezuicka 4, Stare Miasto, Lublin

Jola Sip & Michał Lewartowicz – “Na koncercie chcemy dawać to, co najlepsze w muzyce, piosence…I pozostawiać słuchacza z refleksją do przemyślenia i tematem muzycznym do ciągłego podśpiewywania. To ideał do którego dążymy” – taka jest dewiza artystów.

wstęp: 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu

rezerwacje biletów pod nr: 502-877-243

(bilety zarezerwowane należy odebrać w tygodniu poprzedzającym koncert)

liczba miejsc ograniczona (max 40)

uwaga – w lokalu płatność wyłącznie gotówką

Tematem przewodnim koncertu będą pragnienia ludzkich serc.

Czego pragniemy ? Za czy tęsknimy ? I czy spełnienie najskrytszych pragnień przyniosłoby każdemu z nas upragnione szczęście?

Artyści przygotowali na spotkanie ze słuchaczami wiele nowości, a także piękne pieśni śpiewane przez Jolę Sip z powodzeniem od wielu lat. Są to utwory: Jacquesa Brella, Leonarda Cohena, Czesława Niemena, Bułata Okudżawy, Hanny Lewandowskiej i Piota Selima, Barbary Kondrak, Agaty Budzyńskiej, ks. Jana Twardowskiego, Jana Kondraka. Z nowości wybrzmią kompozycje artystów do tekstów Urszuli Lewartowicz i Adama Świcia, a także utwory z najnowszej płyty „Lubelskiej Federacji Bardów” (śpiewane i grane przez Jolę i Michała w Lubelskiej Federacji Bardów).

W klimatycznym, gitarowym anturażu wirtuozerskiej gry gitarzysty wybrzmią wszystkie delikatności i niuanse utworów, a także piękna i szlachetna barwa wokalistki, nazywanej „cesarzową nastrojów”.

Miłośnicy gry Michała Lewartowicza na pewno nie będą zawiedzeni – koncert zawiera bogate części instrumentalne.

W ramach “Przecinka Poetyckiego” zaprezentowane zostaną fragmenty prozy Edwarda Stachury, książki Agnieszki Jucewicz „Czując. Rozmowy o emocjach” i wiersze Urszuli Lewartowicz.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”. #Lubelskie #LubelskieSmakujŻycie #KierunekLubelskie