niemen-wydarzenie

Niemen Mniej Znany 
koncert Natalii Niemen z zespołem

 19 stycznia 2023 r., godz 19:00

Studio im. Budki Suflera

Ul. Obrońców Pokoju 2

 
 
Niemen Mniej Znany – to projekt zainicjowany przez córkę Czesława Niemena, w którym artystka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną.
 
Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak „Terra Deflorata” czy „Spodchmurykapelusza”.
 
Program koncertowy, to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia.
 

Od lat 80-tych Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał – robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów.

Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych „hitów” Czesława Niemena takich jak „Jednego serca”, „ Dziwny jest ten świat” czy „Płonąca stodoła”.

Planowane koncerty są przypomnieniem wydanej w 2017 roku płyty o tym samym tytule, co ma związek z 20 rocznicą śmierci Czesława, która przypada na 2024 rok.

Scenariusz koncertów NMZ (oprócz wrażeń muzycznych) przewiduje przybliżenie postaci Czesława przez Natalię, ale i zaproszonych gości, prezentowane fakty z życia, anegdoty oraz wpływ twórczości gwiazdora na występujące osobowości, pozwolą zapewnić wyjątkowość tego koncertu.

Nasz pomysł na realizację tej trasy to występy Natalii w powiększonym składzie instrumentalnym a konkretnie w towarzystwie Big Bandu (podstawowy skład to sekcja rytmiczna + sekcja dęta), repertuar opiera się głównie na materiale ze wspomnianej płyty NMZ, która świetnie koresponduje z aranżami na instrumenty dęte. Ponad to, do udziału w trasie są zaproszeni goście tacy jak: Krzysztof Zalewski, Natalia Kukulska, Michał Szpak, Ania Rusowicz czy Ewa Farna!

Czas koncertu to 60 minut+bisy. W skład zespołu wchodzi 9 osób (4 sekcja rytmiczna+5 sekcja dęta), w tym akustyk, który jest niezbędny z naszej strony do obsługi tego konkretnego koncertu.

 Promo koncertu  >

Link do zakupu biletu: