koncert_plenerowy_z_okazji_swieta_wojska_polskiego

„Mocni razem – służymy Ojczyźnie i Społeczeństwu”  –
Koncert plenerowy z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego

 19 sierpnia 2023 r.

Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim

Mieszkańcy i mieszkanki Lublina będą mieli okazję wysłuchać wyjątkowego koncertu plenerowego w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego oraz Orkiestry Wojskowej z Lublina pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego i por. Pawła Kołodzieja. Koncert „Mocni razem – służymy Ojczyźnie i Społeczeństwu” odbędzie się w najbliższą sobotę (19 sierpnia) w Ogrodzie Saskim.

Wydarzenie zorganizowane z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego rozpocznie się o godz. 19.00 w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim. Repertuar koncertu został podzielony na dwie części. W pierwszej uczestnicy usłyszą, m.in. znane utwory muzyki klasycznej nawiązujące do ważnych wydarzeń z historii Polski, natomiast w drugiej – najpiękniejsze utwory autorstwa i pod batutą Krzesimira Dębskiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Koncertowi plenerowemu towarzyszyć będzie piknik militarny na pl. Teatralnym, który rozpocznie się o godz. 16.00.

Organizatorami wydarzenia są: Ośrodek Zamiejscowy w Lublinie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, Miasto Lublin, Urząd Wojewódzki w Lublinie oraz Filharmonia Lubelska im. H. Wieniawskiego.

 źródło:lublin.eu