PIOSENKI-O-MILOSCI_

 KINO  “5 ZMYSŁÓW”

 – nowy cykl filmowy w CK


W lutym w Kinie CK ruszamy z nowym cyklem pokazów zatytułowanym „Kino 5 zmysłów”. Comiesięczne seanse będą uzupełniane o opcjonalne narzędzia dostępności, które mają wesprzeć różne grupy odbiorców w odbiorze sztuki filmowej.


Projekcje w ramach „Kina 5 zmysłów” będą uzupełnione o audiodeskrypcję i napisy rozszerzone. Dodatkowa narracja, opisująca to, co dzieje się na ekranie pozwoli na doświadczenie sztuki filmowej w innym wymiarze. Może to być również miejsce spotkania osób, które po prostu cenią dobre kino oraz pretekst do integracji i rozmowy o znoszeniu barier w odbiorze sztuki. Z takimi barierami spotykają się m.in. Osoby Głuche, słabosłyszące, niewidome, słabowidzące czy seniorzy.


PROGRAM:

 • 12.02 / niedziela

  „Piosenki o miłości”, reż. Tomasz Habowski – napisy + audiodeskrypcja

 • 12.03 / niedziela

  „IO”, reż. Jerzy Skolimowski – napisy + audiodeskrypcja

 • 16.04 / niedziela

  „Silent Twins”, reż. Agnieszka Smoczyńska – napisy + audiodeskrypcja

 • 14.05 / niedziela

  „Moje wspaniałe życie”, reż. Łukasz Grzegorzek – napisy + audiodeskrypcja

 • 11.06 / niedziela

  „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, reż. Mariusz Wilczyński – napisy + audiodeskrypcja


Dodatkowe narzędzia dostępne podczas projekcji:

Audiodeskrypcja – narracja opisująca, co dzieje się na ekranie, w tym między innymi wykonywane czynności, mimikę, kostiumy, scenerię oraz zmiany scen.

Napisy rozszerzone – mają za zadanie przedstawić w formie tekstu informację przekazaną w ścieżce dźwiękowej. Od zwykłych napisów różnią się tym, że oprócz wypowiadanych kwestii zawierają również opis wszelkich istotnych dźwięków.

Cena biletu na każdy seans: 12 zł.
UWAGA: Opiekun osoby z niepełnosprawnością ma prawo uczestniczyć w wydarzeniu nieodpłatnie pod warunkiem zgłoszenia tego faktu przy zakupie biletu.

Partnerem cyklu jest Stowarzyszenie „Otwieracz”.