jerzy-malek-quartet

 

Jerzy Małek Quartet

2 listopada 2023 , godz. 19:00

Sala Widowiskowa CK

Bilety dostępne w kasie CK lub online.

Centrum Kultury w Lublinie otwiera listopad muzycznie. Jerzy Małek to znakomity trębacz i kompozytor, który wystąpi w naszym mieście razem z czołówką polskiej sceny jazzowej.

Jerzy Małek oprócz działalności jazzowej ma na swoim koncie bogate doświadczenie w tworzeniu muzyki do teatru i filmów. W skład quartetu, z którym Jerzy Małek koncertuje wchodzą przyjaciele będący obecnie absolutną czołówką w polskim jazzie i mający za sobą wieloletnią współpracę z legendami zarówno polskiej, jak i światowej sceny muzycznej. Podczas koncertu usłyszymy kompozycje z płyt „Air”, „Stalgia”, „Black Sheep” oraz najnowszej „Gravity”.

Najistotniejszą cechą twórczości Jerzego Małka jest chęć odzwierciedlenia rzeczywistości poprzez dźwięki. Język jazzu jest jakby stworzony do snucia różnego typu opowieści. W każdym utworze poprzez barwę harmonii i jej następstw można wychwycić intencję przekazu, narracji, historii która wyłania się i poprzez improwizację nabiera pełni. Improwizacja, w przypadku twórczości trębacza odzwierciedla istotę snutych opowieści. Czasem smutnych, czasem wesołych, różnych w swej odmienności i odcieniach.

 SKŁAD

  • Jerzy Małek – trumpet, flugelhorn
  • Piotr Wyleżoł – piano
  • Andrzej Święs – double bass
  • Patryk Dobosz – drums