tramwaj-zwany-pozadaniem2023lublin

Tramwaj zwany pożądaniem 2023
20 maja 2023 r, g 18:00 – 1:00
Lubelskie Dni Kultury Studenckiej ,,Lublinalia 2023”

W całej Polsce odbędzie się niecodzienna akcja przygotowana przez aktywnych studentów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. „Tramwaj Zwany Pożądaniem” to odpowiedź na przybywającą z każdym rokiem rzeszę osób, które nie zdają sobie sprawy z tego, czym jest HIV, a także w jaki sposób można się zakazić. Celem Projektu jest edukacja społeczeństwa oraz zwiększanie świadomości na temat infekcji przenoszonych drogą płciową oraz problematyki zakażenia HIV. Zależy nam na obalaniu stereotypów związanych z zakażeniem wirusem oraz pokazaniu jak wspierać osoby żyjące z HIV.

Podczas organizowanego przez nas przedsięwzięcia będzie można wsiąść do autobusu, krążącego po ulicach Lublina wyznaczoną w porozumieniu z Zarządem Transportu Miejskiego trasą. W pojeździe wyszkoleni na ten temat studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przekażą wiedzę medyczną w przystępny sposób, a operator muzyczny umili podróż. Oprócz cennych informacji, uczestnicy dostaną także pamiątkowe gadżety. Niezobowiązująca atmosfera ma na celu zebranie jak największej liczby osób młodych, którzy często podejmują ryzykowne zachowania seksualne, będąc nieświadomym zagrożeń, które za sobą

niosą. Akcja jest ogólnodostępna, więc wszyscy zainteresowani tematyką zdrowia reprodukcyjnego mogą wziąć w niej udział. W organizacji naszego Projektu będzie brała udział Stacja Sanitarno-epidemiologiczna w Lublinie fundacja AGAPE.

W poprzednich latach nasza akcja była objęta patronatem merytorycznym przez: Krajowe Centrum ds. AIDS, Społeczny Komitet ds. AIDS, Polskie Towarzystwo Naukowe AIDS, Konsultanta Krajowego w dziedzinie Ginekologii i Położnictwa oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie Chorób Zakaźnych. Projekt

jest częściowo finansowany z grantu programu Pozytywnie Otwarci. W ubiegłych latach naszą akcję objęli patronatem medialnym: 4funTV, radio ESKA, Telewizja Superstacja, Telewizja TOTV, Planeta Kobiet, Imperium Kobiet, Cosmopolitan, Perspektywy. Dodatkowo, informacje o naszym Projekcie ukazały się w Gazecie Wyborczej, SHAPE, Pytaniu na Śniadanie (TVP2), Telewizji Polsat i innych lokalnych mediach. „Tramwaj zwany Pożądaniem” został nominowany w plebiscycie Studencki Projekt Roku 2016 w kategorii Kultura, rozrywka i odpowiedzialność społeczna.