koncert-lemon-bednarek

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Koncerty: 14 maja 2023 r.

LEMON godz. 18:00

Kamil Bednarek godz. 19:30

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to coroczne święto Funduszy Europejskich, któremu towarzyszą spotkania z Beneficjentami, koncerty i pikniki. We wszystkich regionach Polski organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Wydarzenie ma pokazać, jak zmieniło się nasze otoczenie dzięki dotacjom unijnym. W tym roku finał jubileuszowej, X edycji DOFE przypada 14 maja. Gospodarz spotkania, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, zaprasza wszystkich mieszkańców do Parku rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim, gdzie nie zabraknie atrakcji dla dorosłych, młodzieży czy rodzin z dziećmi. Wisienką na torcie są koncerty zespołu LemON i Kamila Bednarka.

Zoom Natury w Janowie Lubelskim

Podobnie jak w poprzednich latach Departament Zarządzania Programami Regionalnymi UMWL organizuje wydarzenia prezentujące projekty Beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Celem tych spotkań jest zaprezentowanie szerokiej publiczności zrealizowanych przedsięwzięć sfinansowanych z Funduszy Europejskich (FE). DOFE jest także częścią prowadzonej przez Komisję Europejską kampanii #EUinmyregion, która pozwala bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych przy wsparciu dotacji unijnych.

Z pewnością każdy z nas kojarzy jakiś obiekt czy miejsce w swojej najbliższej okolicy, które powstało dzięki projektom unijnym. A te zmiany naszych małych ojczyzn ciągle trwają. Rozpoczęliśmy właśnie realizację programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego, którego wysokość to ponad dwa miliardy czterysta milionów euro. Jestem pewien, że te środki wpłyną na dalszy rozwój Lubelszczyzny. Mamy zatem co świętowaćinformuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Udział Beneficjentów FE w dniach otwartych jest także okazją do promocji samych podmiotów, jak również ich działalności. W tym roku w Janowie Lubelskim na terenie Parku rekreacji Zoom Natury 14 maja br. będzie można wspólnie bawić się, a także zapoznać z ofertą miejsc, obiektów i produktów, jakie oferują Beneficjenci z naszego regionu. Chodzi o efekty przedsięwzięć zrealizowanych dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej.

Miasteczko europejskie

O godz. 12.00 uczestników i gości oficjalnie przywita gospodarz DOFE w województwie lubelskim marszałek Jarosław Stawiarski.

Wszystkich chętnych zapraszamy już od godz. 12.00 na teren Parku rekreacji Zoom Natury, gdzie do godz. 18.00 na małej scenie odbywać się będą konkursy, quizy, zabawy, a także pokazy tańca czy występy Teatru Muzycznego w Lublinie oraz podopiecznych Janowskiego Ośrodka Kultury.

Jednocześnie na terenie parku dostępna będzie strefa gier i zabaw: dmuchańce, zabawy z animatorami, zwiedzanie Laboratoriów Zoom-u Natury, pokazy egzotycznych zwierząt oraz projekcje filmowe. Na wszystkie atrakcje i zabawy ze sceny zapraszać będzie animator. Nie zabraknie także lekcji o Funduszach Europejskich i Unii Europejskiej, a zwycięzcy quizów odbiorą nagrody.

Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić stoisko promujące zasady równościowe, w ramach którego doświadczeni trenerzy przeprowadzą symulacje różnych rodzajów niepełnosprawności, w tym wzroku, słuchu i ruchu. Ciekawostką będzie też Stacja Energorowerów. Najmłodsi dowiedzą się, czym jest energia odnawialna i poznają jej pozytywny wpływ na środowisko.

W Janowie swoje stoiska zaprezentują Beneficjenci funduszy unijnych. W tych miejscach będzie można m.in. skorzystać z symulatorów jazdy samochodowej, zapoznać się z ofertą i przedsięwzięciami, jakie zrealizowali Beneficjenci FE z naszego regionu, obejrzeć pokazy sprzętu strażackiego, zmierzyć poziom cukru czy zbadać ciśnienie. Na miejscu dostępni będą także eksperci z zakresu Funduszy Europejskich, którzy odpowiedzą na każde pytanie związane ze środkami unijnymi.

Koncerty gwiazd

O godz. 18.00 na dużej scenie DOFE na terenie Parku rekreacji Zoom Natury wystąpi zespół LemON, a o 19.30 – Kamil Bednarek. Wydarzenie zakończy pokaz laserowy związany z Unią Europejską, o godz. 21.00. Partnerami wydarzenia są: Park rekreacji Zoom Natury i Janowski Ośrodek Kultury.

Dostęp do wszystkich atrakcji DOFE jest bezpłatny.

 źródło:lubelskie.pl