meeting-of-styles

Meeting Of Styles Poland

Lublin, 4-6 sierpnia 2023 r.

W najbliższych dniach Lublin stanie się gospodarzem międzynarodowego święta graffiti. Festiwal Meeting of Styles Polska odbędzie się w naszym mieście już po raz 13. Wydarzenie zaplanowane w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży potrwa od 4 do 6 sierpnia.

– Sztuka graffiti i jej twórcy znajdują w Lublinie sprzyjającą atmosferę i spotykają się z żywym zainteresowaniem odbiorców. Lublin jako Europejska Stolica Młodzieży daje możliwość bliskiego kontaktu z tą niezwykle atrakcyjną twórczością. W ramach odbywających się u nas edycji Meeting of Styles gościmy od 2011 roku najlepszych twórców z Polski i świata. Co roku, różnorodny i ciekawy program pozwala śledzić pracę mistrzów, ale także poprzez zajęcia warsztatowe rozwijać umiejętności i pasję – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

W Meeting of Styles wezmą udział artyści z całej Polski i Europy. Z myślą o ich twórczości udostępniona została ogromna powierzchnia muru oporowego obwodnicy Lublina. Spotkania warsztatowe odbędą się na terenach zielonych koło Skende, gdzie jak w ubiegłych latach przygotowane są specjalne ścianki. Na miłośników czeka też wystawa prac jednego z najbardziej znanych przedstawicieli graffiti art w Polsce – Cruzego. Nie zabraknie też muzycznego after party. Więcej o lubelskim wydarzeniu, w tym jego szczegółowy harmonogram, znaleźć można na stronie youth.lublin.eu, a także w mediach społecznościowych: Meeting of Styles Poland oraz na profilu wydarzenia.

Meeting of Styles jest to najstarszy festiwal graffiti na świecie i tym samym w Polsce. Wywodzi się z niemieckiego Festiwalu Wall Street Meeting. Główną ideą imprezy jest ukazanie graffiti jako jednego z kierunków sztuki w przestrzeni publicznej, który daje pole do twórczego działania młodym ludziom oraz rozwijania ich pasji i zainteresowań. Począwszy od 2002 r. zorganizowano ponad 500 edycji festiwalu Meeting of Styles na całym świecie, w których uczestniczyło 150 tysięcy artystów, przy ponad 600-tysięcznej widowni.

HARMONOGRAM

 

* 4 sierpnia

MIEJSCE: skende shopping
Al. Społdzielczosci Pracy 88
tereny zielone
11:00 – 18:00
Graffiti jam
Tor skimboardowy
Letnia Strefa DJ – warsztaty
 

 * 5 sierpnia

MIEJSCE: sciany obwodnicy Lublina
ul. Zdrojowa 6
OKOLICE OGRODU BOTANICZNEGO
START: 11:00
ZAKOŃCZENIE: 19:00
WYSTAWA
CRUZE – SUBURBIA
https://fb.me/e/1gb8MjRRDotwiera się w nowej karcie
MIEJSCE: Pracownia Otwarta LuCreate
ul. Krakowskie Przedmiescie 53
START: 21:00
AFTER PARTY
MIEJSCE: Klub Plener
al. Jozefa Pilsudskiego
 

* 6 sierpnia

MIEJSCE: sciany obwodnicy Lublina
ul. Zdrojowa 6
OKOLICE OGRODU BOTANICZNEGO
START: 12:00
ZAKOŃCZENIE: 18:00
 
 

Partnerzy:
Miasto Lublin
SKENDE SHOPPING
Galeria Koloru
Kiloutou – Wypożyczalnia Sprzętu
Europiek

 
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu
Miasta Lublin w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023
 
 źródło:lublin.eu