alfabet

Pobawmy się w ALFABET!
 1 -4 czerwca 2023 r.
 Ogród Saski

Udział BEZPŁATNY!!!

To taki fajny festiwal, w którym możemy dzielić się tym, co robimy i co lubimy robić.
– Dla mnie Alfabet jest momentem poznania innych dzieci, które czytają.
– Alfabet jest tak dobry jak lody o smaku czekolady, mlecznej.
– Alfabet to spotkania, warsztaty i super instalacje literackie. Można zobaczyć ogromnego wilka z Czerwonego Kapturka, zajrzeć mu do paszczy i wcale się nie bać.
– Alfabet to baśń, w której możemy pobyć przez kilka dni.
– W Alfabecie można zasnąć w książce albo sprawdzić kto się zmieści w rękawiczce?
– Alfabet to dobra zabawa!
/Zapraszają Dzieci z Drużyny Książki/

Kiedy poznajemy świat zmysłami, to tak, jakbyśmy używali wielu języków. Oko, ucho, ręka… Każdy ma prawo do własnego. Ale, aby się wzajemnie zrozumieć, trzeba te języki poznać, odczytać, aż w końcu uwspólnić. Mimo różnic płci, wyglądu, miejsca życia, kultury, historii czy myślenia, możemy spróbować stworzyć wspólny Alfabet, w którym literatura będzie sposobem komunikacji, a rozwój celem. Taki Alfabet może pomóc nam poznać się i zaakceptować.

Dlatego powstał Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci – Alfabet. To dla nas Dorosłych przestrzeń do powiedzenia o tym, że Wy Dzieci macie głos i własne sposoby na opowiadanie o świecie, a my Dorośli możemy Wam w tym pomóc. Z jednej strony chcemy zabrać Was w beztroską podróż po świecie baśni, który jak wiecie bywa i piękny i straszny, a z drugiej, chcemy zatrzymać się przy Waszych emocjach i pomóc je nazwać, oswoić i otulić. Bo wierzymy w moc książek, bo wierzymy, że z Dziecka się nie wyrasta. Więc już dziś zaczynamy Alfabet od A… A jak Andersen i A jak Akceptacja.

/Zapraszają dzieckiem podszyci Dorośli – twórcy, goście i partnerzy Festiwalu/

 

https://teatrnn.pl/alfabet/
https://www.facebook.com/FestiwalAlfabet

festiwal-mapa