Zdjęcie zespołu (Exit) Knarr.

Ingebrigt Håker Flaten: (Exit) Knarr

18 kwietnia, godz. 19:00

Sala Widowiskowa CK

 Norweski basista po raz pierwszy zawita do Polski wraz ze swoim międzynarodowym sześcioosobowym zespołem (Exit) Knarr. Grupa zagra trzy koncerty, w tym jeden na scenie Centrum Kultury w Lublinie.

Ingebrigt Håker Flaten to improwizator, kompozytor i przede wszystkim basista. Od początku lat 90-tych znalazł się w czołówce współczesnych muzyków improwizujących zarówno w Norwegii, jak i na arenie międzynarodowej. Gra zarówno na kontrabasie, jak i basie elektrycznym. Pod wieloma względami jest muzycznym globtroterem. Regularnie koncertuje na całym świecie, w Austin w Teksasie założył zespół The Young Mothers, a w Bogocie wykładał na Uniwersytecie Javeriana. 

Swoją mieszanką jazzu, awangardy i psychodelicznego rocka zespół zabierze publiczność w podróż po oceanach dźwięków, w niezapomnianą free-jazzową odyseję. 

Warto zaznaczyć, że koncerty te odbędą się w ramach pierwszej ekologicznej trasy koncertowej zorganizowanej w ramach europejskiego projektu Better Live Music, który realizowany jest w dziewięciu krajach UE, w tym w Polsce, i ma na celu wdrażanie zrównoważonych rozwiązań w sektorze muzyki live i budowanie bardziej świadomych i ekologicznych tras koncertowych dla europejskich artystów.

Bilety dostępne są w kasie CK oraz online.