Dzień Otwarty
w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt
w Lublinie

 16 lutego 2024 r.

Mieszkanki i mieszkańcy miasta po raz kolejny będą mieli okazję poznać podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Dzień Otwarty odbędzie się jutro (piątek, 16 lutego) o godz. 12.00. Wydarzenie zaplanowano w związku z obchodzonym w lutym Światowym Dniem Kota.

– Serdecznie zapraszamy na kolejny Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Tym razem bohaterami spotkania będą koty, które w lubelskiej placówce czekają na nowy dom. Uczestniczki i uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać naszych kocich podopiecznych, a także posłuchać o ich prawidłowiej pielęgnacji. Na spotkanie zapraszamy także osoby zainteresowane adopcją psów i innych zwierzaków, które znalazły schronienie w miejskim Schronisku. Pracownicy i wolontariusze chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące procedury adopcyjnej – mówi Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Tematem przewodnim Dnia Otwartego będzie adopcja i pielęgnacja kotów. W programie spotkania przewidziano, m.in. prelekcje „Ciekawostki o kotach”, „Kot też człowiek” oraz „Jak mądrze kochać koty?”, podczas których uczestniczki i uczestnicy posłuchają o niezwykłych faktach dotyczących tych zwierząt, poznają rady w zakresie ich prawidłowej pielęgnacji, a także porozmawiają o odpowiedzialnej adopcji. W ramach wydarzenia zaplanowano również warsztaty plastyczne „Kocia sztuka” oraz konkurs wiedzy o tych czworonogach. Dodatkowo podczas Dnia Otwartego pracownicy i wolontariusze Schroniska będą do dyspozycji gości i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zasad adopcji czy opieki nad zwierzętami oraz przybliżą sylwetki konkretnych podopiecznych placówki.

Aktualnie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa 309 zwierząt, w tym 130 psów, 96 kotów i ponad 80 zwierząt egzotycznych.

Dzień Otwarty odbędzie się w piątek (16 lutego), o godz. 12.00, w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5.