Grafika prezentująca przedmioty potrzebne w branży medialnej.

Dołącz do grona Wolontariuszy Medialnych!

3–16 kwietnia 2023 – rekrutacja 

maj–czerwiec – spotkania przygotowawcze

czerwiec–sierpień – pełna dyspozycyjność czasowa w trakcie naszych festiwali

spotkania przygotowawcze – Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a

festiwale – teren Starego Miasta w Lublinie

Lubelskie letnie festiwale organizowane przez Warsztaty Kultury w Lublinie nie mogą obyć się bez wolontariuszy! Interesuje Cię opowiadanie o kulturze za pomocą fotografii, dźwięku lub mediów społecznościowych? Program Wolontariusz Medialny daje niepowtarzalną okazję zdobycia praktycznych umiejętności w tych obszarach. Zgłoś się i twórz cztery największe festiwale kulturalne w Lublinie!

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do współpracy osoby powyżej 16. roku życia. Celem grupy Medialnych Wolontariuszy Festiwalowych będzie wsparcie medialne i promocyjne czterech festiwali organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie: Noc Kultury (3/4 czerwca 2023), Wschód Kultury – Inne Brzmienia (6–9 lipca 2023), Carnaval Sztukmistrzów (27–30 lipca 2023) oraz Re:tradycja – Jarmark Jagielloński (18–20 sierpnia 2023).

Jako wolontariusze medialni, uczestnicy będą pracować w jednej z dwóch wybranych przez siebie grup. Organizatorzy zapewniają krótki cykl przygotowawczy pod okiem doświadczonych trenerów oraz wsparcie mentora w trakcie festiwali.

I. Grupa – Fotografia eventowa 

Jak być fotografem-reportażystą oraz jak być niewidzialnym, a mimo wszystko znajdować się w centrum wydarzenia; mentor grupy: Ignac Tokarczyk / https://www.instagram.com/ignactokarczyk/

II. Grupa – Festiwalowe social media 

Jak skutecznie wykorzystywać Facebook i Instagram do promocji wydarzenia kulturalnego; mentorka grupy: Agata Wiatr / https://www.instagram.com/wiatr.agata/ 

 Poszukiwane są osoby zainteresowane kulturą oraz współtworzeniem obsługi medialnej dużych wydarzeń kulturalnych, posiadające aparaty fotograficzne / smartfony z dobrym aparatem oraz potrafiące z nich korzystać. Medialny Wolontariusz powinien być otwarty, pewny siebie, komunikatywny, nie bojący się kontaktów z publicznością. Warsztaty Kultury szukają osób zainteresowanych mediami i mających umiejętności z zakresu fotografii, filmowania, nagrywania /montażu dźwięku oraz obsługi social mediów.

Wolontariusze lubelskich festiwali organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie będą mieli okazję być w samym środku największych wydarzeń kulturalnych w mieście. Zdobędą nowe kompetencje medialne i cyfrowe, nabiorą doświadczenia pod okiem profesjonalistów, rozwiną pasje i zainteresowania, nauczą się skutecznej pracy w grupie oraz poznają nowych ludzi i będą się świetnie bawić. Dodatkowo uczestnicy podpiszą porozumienie o wolontariacie i dostaną zaświadczenie o jego odbyciu. Udział w wolontariacie może zostać zaliczony na poczet praktyk studenckich – należy o tym napisać, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.warsztatykultury.pl 

Od przyszłych Medialnych Wolontariuszy Warsztaty Kultury w Lublinie wymagają aktywnego udziału w cyklu warsztatowym (maj/czerwiec 2023) oraz pełnej dyspozycyjności czasowej w trakcie festiwali. Wolontariat podczas trwania festiwali często wiąże się z koniecznością pracy w godzinach wieczornych/nocnych.

Dla kogo: dla osób powyżej 16. roku życia
Zapisy: przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie warsztatykultury.pl. Zakwalifikowanie się do projektu zostanie potwierdzone do 21 kwietnia. Przesłanie wypełnionego formularza nie jest równoznaczne z przyjęciem do wolontariatu. Organizatorzy rezerwują sobie prawo do wyboru ostatecznych uczestników projektu na podstawie odpowiedzi udzielonych w formularzu.
Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego należy uważnie określić swoją dyspozycyjność przed festiwalami i w ich trakcie.
Udział w projekcie jest bezpłatny.