Plakar reklamujący warszaty organizowane z okazji Dnia kobiet w Chatce Żaka.

CHATKA KOBIET – warsztaty

8 marca

Chatka Żaka UMCS

13:00-14:00 – Nauka – jak i dlaczego warto inwestować w siebie? | Sala Konferencyjna | WSTĘP WOLNY!

dr n. med. Joanna Popiołek-Kalisz, prof. UM – kierowniczka Pracowni Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, lekarka w trakcie specjalizacji z kardiologii, certyfikowany lipidolog. Łączy pracę kliniczną z pacjentami z prowadzeniem badań naukowych dotyczących między innymi roli dietoprofilaktyki w redukcji ryzyka sercowo-naczyniowego. Podczas prelekcji opowie o tym, w jaki sposób praktyka kliniczna pomaga jej w prowadzeniu badań oraz co nauka zwrotnie wnosi do pracy z pacjentami. Co więcej, omówi poszczególne etapy ścieżki naukowej od pierwszych kroków po samodzielne projekty badawcze, a także zwróci uwagę na zalety i wady pracy naukowej w punktu widzenia kobiety oraz młodego naukowca.

16:00-17:00 – Zaburzenia odżywiania, a płodność – problemy współczesnych kobiet | Sala PKS | WSTĘP WOLNY!

Prelekcja “Zaburzenia odżywiania a płodność-problemy współczesnych kobiet” będzie dotyczyła niezwykle istotnych aspektów życia. W dzisiejszych czasach kobiety są niezwykle silne i samodzielne, ale warto zaznaczyć że w przypadku pytań odnośnie zdrowia nie są same, a wiedza poparta dowodami naukowymi może być zrozumiała i łatwo dostępna dla wszystkich. Zostanie poruszony temat odżywiania i jego wpływu na płodność oraz nastrój. Omówione zostaną wskazówki, jak planować dietę aby zadbać o swoją gospodarkę hormonalną i na co zwracać uwagę u siebie i swoich najbliższych w przypadku zaburzeń odżywiania.

Od prowadzącej Olgi Poźniak: Jestem dietetykiem klinicznym, absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, gdzie obecnie pracuję jako nauczyciel akademicki. Swoją wiedzę poszerzałam na studiach podyplomowych z zakresu psychodietetyki. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w szpitalu oraz poradnictwie dietetycznym. Głównym celem mojej pracy jest realna pomoc pacjentom poprzez wykorzystanie wiedzy popartej badaniami naukowymi.

18:00-19:00 – Praca w korporacji – zalety i wyzwania | Sala konferencyjna | WSTĘP WOLNY!

dr Emilia Samardakiewicz-Kirol – doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, coach, trener, wykładowca akademicki, wieloletni praktyk w dziedzinie marketingu, reklamy i public relations. Absolwentka psychologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Ukończyła w Londynie CAM Diploma of Marketing Communications akredytowany przez The Chartered Institue of Marketing. Obecnie wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. 

Projekty, briefy, cele, KPI, deadliny – to jedynie przykłady codziennej pracy. Zapraszam na opowieść o szansach i wyzwaniach z jakimi można zmierzyć się podczas pracy w korporacji połączoną z mini warsztatem ustalania priorytetów.

Zapraszamy!