boardmania

Board Mania#11 Festiwal gier planszowych i karcianych

14 – 26 stycznia 2023 r

 Centrum Spotkania Kultur

W dniach 14-26 stycznia 2023 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się jedenasta edycja festiwalu Board Mania. Na najdłuższy w Polsce konwent poświęcony grom planszowym, karcianym, kościanym i bitewnym zaprasza Centrum Spotkania Kultur oraz lubelska Fundacja Rozwoju Umysłu.

W foyer Sali Operowej (poziom +1) będzie można korzystać z wypożyczalni gier codziennie w godzinach od 12:00 do 20:00. Biblioteka zostanie wyposażona w kilkaset tytułów przysłanych do nas przez współpracujące z fundacją FRU wydawnictwa. Tradycyjnie już, wydawnictwa prześlą nam ogromną ilość gier – zarówno najnowszych tytułów, jak również klasycznych pozycji i planszówkowych evergreenów. Wypożyczalnia będzie podzielona na dwie części – w strefie „Junior” zlokalizowane będą gry rodzinne oraz te dla najmłodszych, a druga część biblioteki poświęcona będzie grom dla zaawansowanych graczy.
 
Gry zapewniać będą m.in. wydawnictwa: Hasbro Gaming, Albi, Bard Centrum Gier, Czacha Games, Egmont, Factory of Ideas, Fox Games, Funiverse, Galakta, G3 – wydawnictwo gier planszowych, Granna, Lucrum Games, Moria Games, Muduko, Nasza Księgarnia, OGRY Games, Portal Games, PHALANX, All in Games, Hobbity, REBEL, Lucky Duck Games, IUVI Games oraz Alexander Toys.
 
 

Szczegółowy program Festiwalu:

 
1. Wypożyczalnia gier 14-26 STY 2023 FOYER SALI OPEROWEJ
Wyposażona w setki gier planszowych wypożyczalnia gier działa codziennie w godzinach od 12:00 do 20:00. Gry wypożyczamy i gramy na miejscu w foyer Sali Operowej.
2. Turnieje 14-15 STY i 21-22 STY 2023 FOYER SALI OPEROWEJ
W weekendy odbywać się będą turnieje w wybrane gry. O tytułach turniejowych oraz nagrodach będziemy informować na bieżąco na stronie wydarzenia na Facebooku.
3. Strefa „Board Mania Junior” 14-26 STY 2023 FOYER SALI OPEROWEJ
Dodatkowa wypożyczalnia gier wyposażona wyłącznie w „lżejsze” tytuły przeznaczone dla rodzin i dzieci. Główny trzon biblioteki stanowić będą gry wydawnictw Hasbro Gaming i Alexander Toys, ale znajdą się w niej również inne, mniej wymagające tytuły oraz gry imprezowe.
4. Analogowe „Nocne” Granie 21 STY 2023 FOYER SALI OPEROWEJ
Gramy do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych! Tradycyjny punkt programu każdej Board Manii jest organizowany wspólnie z Neverlight i za każdym razem przyciąga zaawansowanych graczy oraz osoby, które mają ochotę na zagranie w bardziej wymagające i czasochłonne tytuły lub po prostu chcą spędzić sobotni wieczór przy stole, w gronie przyjaciół.
5. Warsztaty malowania figurek z Wargamer Lublin
22 STY 2023 FOYER SALI OPEROWEJ| 14:00-16:00
Warsztaty malowania figurek już od pierwszej edycji naszego festiwalu cieszą się dużą popularnością. Są kierowane do osób w każdym wieku oraz na każdym stopniu zaawansowania. Każde spotkanie rozpoczyna krótki wykład – wprowadzenie pozwalające na rozpoczęcie przygody z malowaniem plastikowych elementów gier. Wszystkie materiały zapewnia Wargamer Lublin, a po zakończeniu malowania każda osoba uczestnicząca w warsztatach może zabrać ze sobą swoje dzieło.
6. Warsztaty dla najmłodszych „Moja pierwsza planszówka”
15 STY i 21 STY 2023 godz. 14:00-17:00
Podczas poprzednich edycji strefa „Board Mania JUNIOR” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i tym razem zostanie rozszerzona o dodatkową atrakcję, jaką są warsztaty mające na celu zainteresowanie i wprowadzenie w świat gier planszowych najmłodszych uczestniczek i uczestników festiwalu. W ramach warsztatów zostaną zaprezentowane proste tytuły rodzinne od wydawnictw Hasbro Gaming i Alexander Toys, odbędzie się mini turniej przeznaczony wyłącznie dla dzieci oraz konkurs rysunkowy z nagrodami.
7. Weekendowe sesje RPG
14-15 STY 2023 | FOYER SALI OPEROWEJ |
21-22 STY 2023 | MAŁA KIESZEŃ SCENY POZIOM +1
Podczas tej edycji festiwalu po raz pierwszy pojawią się u nas gry RPG. O możliwości zagrania w kolejne tytuły będziemy informować na stronie wydarzenia na Facebook.
8. Stoisko sprzedażowe „Gra na Czas”
14-15 STY i 21-21 STY 2023 | FOYER SALI OPEROWEJ
„Gra na czas” to lubelski sklep internetowy z grami planszowymi, który od dwóch ostatnich edycji Board Manii odwiedza nas ze swoim stacjonarnym stoiskiem. Będzie można zakupić nowe gry, a nawet zamówić interesujące tytuły z dostawą do domu.
9. Gryneczek
21 STY 2023 | FOYER SALI OPEROWEJ
Gryneczek, czyli lubelska giełda planszówkowa. Jeżeli masz w swojej kolekcji gry, które tylko zalegają na półce i zbierają kurz lub najzwyczajniej już Ci się znudziły – przynieś je na Gryneczek i wymień na inne! Wymiana na najprostszy sposób wejścia w posiadanie nowych tytułów i przy okazji pozbycia się tych niechcianych. Gryneczek odbył się już kilka razy i zawsze cieszy się dużą popularnością, a niektóre osoby gotowe do wymiany przynoszą ze sobą od kilku do nawet kilkudziesięciu gier.
10. Pokazy gier i prototypów
14-15 STY i 21-21 STY 2023 | FOYER SALI OPEROWEJ
 
Podczas każdej kolejnej edycji otrzymujemy całą masę nowych gier od większości polskich wydawców. Odwiedzają nas również osoby, które chcą zaprezentować lub przetestować swoje prototypy gier. Również i tym razem będzie można zagrać w najnowsze tytuły, których zasady wytłumaczą sami twórcy lub osoby wyznaczone przez wydające je oficyny. O kolejnych tytułach poinformujemy Was na stronie naszego wydarzenia na Facebook, a w pokazach będzie można wziąć udział zapisując się wcześniej umieszczając komentarze pod postami informacyjnymi.
 
Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu odbywają się bezpłatnie.
 
Na niektóre wydarzenia towarzyszące i warsztaty będą odbywały się zapisy.
 
Brak biletów/brak wejściówek/wstęp wolny