AKCJA INSPIRACJA – wydarzenie dla ambitnej młodzieży
z Lublina i okolic 

5 grudnia 2022 r.

  Centrum Transferu Wiedzy
Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

5 grudnia br. w Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie odbędzie się Akcja Inspiracja – ogólnopolska inicjatywa mająca na celu zainspirowanie uczniów i studentów do budowania wymarzonej ścieżki kariery.

Podczas wydarzenia młodzież weźmie udział w dyskusji z liderami biznesu i polityki, jak również praktycznych warsztatach nastawionych na rozwój kompetencji miękkich.


Wydarzenie w Lublinie zgromadzi ponad 150 uczniów i studentów z różnych województw w Polsce. Będą oni mogli zaczerpnąć wiedzę od ekspertów i znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób poprowadzić swoją karierę, aby osiągnąć wymarzone cele zawodowe. Rozwój edukacyjny to nie jedyna korzyść płynąca z udziału w konferencji. Uczestnicy odbędą również warsztaty z doświadczonym menedżerem z firmy Bogdanka oraz profesjonalnym coachem, które zwrócą ich uwagę na znaczenie kompetencji miękkich w dzisiejszych czasach.

W dyskusji i zajęciach z młodzieżą udział wezmą m.in. Piotr Mazurek (KPRM), Michał Krawczyk (Sejm RP), Jacek Bury (Senat RP) oraz Paweł Kraszewski (Bogdanka S.A.).

Akcja Inspiracja jest miejscem, w którym młodzież wkraczająca dopiero na profesjonalną ścieżkę kariery może uczyć się od autorytetów w swoich dziedzinach. Oprócz zdobywania nowej wiedzy i doświadczenia równie ważny z perspektywy uczestników będzie aspekt integracyjny, który pozwoli im na nawiązanie nowych relacji z rówieśnikami. Mam nadzieję,że poniedziałkowe dyskusje zapoczątkują wiele wspaniałych pomysłów” – powiedział Kamil Tomkowicz, Członek Zarządu Our Future Foundation


Organizatorem Akcji Inspiracji jest Fundacja Our Future Foundation, zapewniająca bezpłatne wsparcie dla dziesiątek polskich licealistów, chcących aplikować na najlepsze światowe uczelnie wyższe. Przy współpracy z Partnerami oferuje ona programy stypendialne imentoringowe, łączące młodych liderów z ludźmi sukcesu oraz przyszłymi pracodawcami.
Do tej pory organizacji udało się pomóc ponad 130 młodym Polakom, którzy dziś studiują na takich uniwersytetach jak: Oxford, Yale, NYU, UPenn, Cambridge czy LSE. Fundacja skupiata kże swoje wysiłki na promowaniu debaty o polskiej edukacji i nierównościach w dostępie do niej, jakie napotykają uczniowie z mniejszych ośrodków miejskich.

Partnerami Strategicznymi wydarzenia są: Bank Gospodarstwa Krajowego, Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu i Akademia Leona Koźmińskiego
Partnerem wydarzenia jest Bogdanka S.A.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Edukacji i Nauki