Plakat przedstawiający rysunek popiersia uśmiechniętej kobiety w czerwonych okularach z kompozycją jesiennych liści na głowie oraz na całym obrazku, będący reklamą konkursu recytatorskiego.

 

26. Jesienny Konkurs Recytatorski – nabór zgłoszeń

Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, szkół średnich, studentów i wszystkich dorosłych miłośników recytacji z powiatu lubelskiego, świdnickiego i miasta Lublina.

Tematem tegorocznej edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego jest „Współczesność”.

W ostatnich latach zauważamy malejącą tendencję do sięgania po utwory autorów najbliższym naszym czasom, szczególnie po dzieła poetyckie. Oczywiście współczesność możemy rozumieć szerzej, opierając się o ramy określone przez epokę literacką. Jednak ten temat można również odnieść do wydarzeń ostatnich lat, które miały wpływ na życie mieszkańców naszej małej ojczyzny, kraju, jak i świata. Współczesność może także sugerować problematykę odnoszącą się do spraw aktualnych i bieżących, zajmującą nas – jako recytatorów. Przy wyborze repertuaru liczymy na Państwa wyobraźnię i pomysłowość, a także jak najrzadsze przypadki sięgania po propozycje z kanonu lektur szkolnych.

Recytatorzy prezentują jeden dowolnie wybrany tekst (wiersz lub fragment prozy; dopuszczalny jest uzasadniony kolaż tekstów). W przypadku prezentacji fragmentu prozy dopuszczalne są skróty. Łączny nieprzekraczalny czas prezentacji: uczniowie szkół podstawowych – do 3 minut, starsi – do 5 minut.

Liczba uczestników możliwa do zgłoszenia do Turnieju Rejonowego:

– powiat lubelski i świdnicki: do 4 uczestników z gminy (jeśli odbyły się eliminacje gminne) lub 2 osoby z placówki (szkoła, dom kultury, klub – eliminacje we własnym zakresie).

– Miasto Lublin: do 3 osób z placówki

Zgłoszenia można składać do 6 listopada poprzez wysłanie karty drogą mailową oraz w wersji papierowej z podpisem pocztą tradycyjną.

Karty, które dotrą do organizatora po wyznaczonym terminie lub nie będą zawierały wszystkich wymaganych informacji oraz podpisów nie będą brane pod uwagę.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

Przebieg Konkursu:

– Turniej Rejonowy w Lublinie -16-17 listopada, Centrum Kultury w Lublinie ul. Peowiaków 12

– turnieje powiatowe do 23 listopada

– Turniej Wojewódzki w Lublinie – 29-30 listopada Centrum Spotkania Kultur, pl. Teatralny 1

– Koncert Finałowy – 6 grudnia, Centrum Kultury w Lublinie ul. Peowiaków 12

Zachęcamy również do skorzystania z bezpłatnych warsztatów dla instruktorów i recytatorów w dn. 25-27 października. Szczegóły znajdziecie tutaj 

Organizatorzy:

– Centrum Kultury w Lublinie – Pracownia Słowa (Anna Krawczyk, Joanna Kolstrung)

– Centrum Spotkania Kultury – Biuro Wojewódzkiego Ośrodka Kultury (Dominika Jarosz)