sezon-lublin2023

Sezon Lublin 2023

od 1 maja do 31 października 2023 r.

Już w najbliższy poniedziałek (1 maja) startuje kolejna edycja Sezonu Lublin. Podobnie jak w ubiegłym roku, akcja przyjmie formę zabawy z nagrodami – za skorzystanie z oferty turystycznej partnerów, mieszkańcy i turyści będą mogli odebrać atrakcyjne gadżety miejskie.

– Serdecznie zapraszam do udziału w tegorocznej edycji Sezonu Lublin. To świetna okazja do poznawania naszego miasta z wielu perspektyw. Dzięki niej mieszkańcy i turyści mogą odkrywać jednocześnie smaki, historię czy walory przyrodnicze Lublina. Do uczestnictwa zachęcam szczególnie młodzież. Z okazji Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 przygotowaliśmy dla młodych dodatkową możliwość zdobycia punktów w zabawie. W ten sposób chcemy zachęcić ich do odkrywania miasta oraz docenić zaangażowanie w realizację tytułu ESM – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Tegoroczna 12. edycja Sezonu Lublin potrwa od 1 maja do 31 października br. W tym czasie turyści i mieszkańcy mogą skorzystać z 96 różnorodnych ofert przygotowanych przez 80 partnerów akcji. Uczestnik, który skorzysta z określonych produktów lub usług u partnerów, otrzyma każdorazowo naklejki do zbierania w specjalnym karnecie. Zestaw naklejek będzie można wymienić na miejskie gadżety – 10 naklejek upoważnia do otrzymania butelki próżniowej z oryginalnym grawerem, natomiast za 25 zebranych naklejek uczestnicy otrzymają powerbank o wysokiej pojemności. Nagrody będą wydawane w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3.

– Sezon Lublin 2023 to prawie sto różnorodnych atrakcji. Z pewnością każdy zainteresowany wybierze z nich coś dla siebie. Od tego roku do oferty wprowadziliśmy dodatkową kategorię „Widz”, w której mieszkańcy i turyści mogą znaleźć, m.in. spektakle, koncerty, widowiska i pokazy, czy różnego rodzaju warsztaty – mówi Marcin Kęćko, Dyrektor Biura Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Lublin.

Tegoroczna oferta Sezonu Lublin podzielona jest aż na 7 kategorii głównych:

  • Kustosz (muzea, zabytki),
  • Atleta (sport i rekreacja),
  • Przybysz (noclegi),
  • Smakosz (gastronomia),
  • Spacerowicz (usługi przewodnickie),
  • Kolekcjoner (pamiątki i publikacje),
  • Widz (spektakle, koncerty, widowiska, pokazy interaktywne, warsztaty manualne).

Ponadto w tym roku, w związku z obchodami Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, powstała kategoria specjalna „Joker” adresowana do młodych osób. Uczestnicy mogą otrzymać naklejkę za odwiedzenie „Hej!” przy ul. Peowiaków 11 i udział w aktywnościach organizowanych w młodzieżowej przestrzeni.

Karnety do zbierania punktów będą wydawane w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3. Jeśli uczestnik, który odbiera karnet skorzysta na miejscu z oferty CIT, wraz z nim otrzyma pierwszą naklejkę. Karnety z pierwszą naklejką będzie można otrzymać także u partnerów Sezonu Lublin po skorzystaniu z oferowanych przez nich produktów i usług. Do akcji można dołączyć w każdej chwili.

Więcej informacji na temat wydarzenia, wraz z pełną listą partnerów znajduje się na stronie www.sezon.lublin.eu.