depresja

Depresja nie pozwala normalnie pracować, uczyć się, jeść, spać. Jest źródłem cierpienia dla osób, które jej doświadczają i dla ich bliskich. W województwie lubelskim w 2023 z powodu depresji leczyło się ponad 17 i pół tysiąca pacjentów. Co może ją wywołać i jak jej zapobiec? Jak rozpoznać jej objawy i jak je odróżnić od sezonowego obniżenia nastroju? Lubelski NFZ zaprasza do Sali Obsługi Klientów w Lublinie na spotkanie z psychologami, które będzie poświęcone depresji.

W środę 21 lutego, w ramach cyklicznej akcji Środa z Profilaktyką, Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza na spotkanie na temat profilaktyki depresji. W godzinach od 12 do 14 będzie można porozmawiać z psychologami oraz otrzymać materiały edukacyjne na temat depresji.

Podczas spotkania będzie także można skonsultować się z doradca ds. profilaktyki i promocji zdrowia Lubelskiego NFZ, zapoznać się z działaniem portalu DIETY NFZ i bezpłatnie otrzymać plan żywieniowy DASH DEPRESJA, który wspiera terapię i profilaktykę tej choroby.

Na spotkanie poświęcone profilaktyce depresji zapraszamy w ramach akcji Środa z Profilaktyką, do Sali Obsługi Klientów Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przy ulicy Nadstawnej 2-4 w Lublinie, w środę, 21 lutego w godzinach od 12 do 14.