“Sport to nie wszystko”

 Spotkanie autorskie z Piotrem Chłystkiem

 2 grudnia 2022 r.

Zarówno zawodnikom, jak i kibicom, sport zawsze dostarcza wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Tego, że nie może on jednak wypełniać całego życia, dowodzi dziennikarz Piotr Chłystek w swojej debiutanckiej książce “Sport to nie wszystko”. W związku z jej niedawnym wydaniem, 2 grudnia, w VIVO! Lublin odbędzie się spotkanie autorskie, na które zaproszeni zostali specjalni goście, związani ze światem sportu. Nie zabraknie również konkursu z nagrodami dla uczestników wydarzenia. 

Spotkanie autorskie odbędzie się 2 grudnia o godz. 18:00 w holu głównym VIVO! Lublin, przy wejściu od strony Alei Tysiąclecia. Dziennikarz “Przeglądu Sportowego” – Piotr Chłystek opowie o tym, jak powstała książka “Sport to nie wszystko”, jak narodził się pomysł na taki rodzaj publikacji oraz podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat życia sportowców. Do rozmowy zaproszony został również jeden z bohaterów książki – Rafał Koszyk – były lekkoatleta, medalista Mistrzostw Polski oraz reprezentant Polski w bobslejach i skeletonie. Sportowo-literackie spotkanie w centrum handlowym poprowadzi dziennikarka „Przeglądu Sportowego” Edyta Kowalczyk. Poza inspirującymi rozmowami, na uczestników wydarzenia czekać będzie również specjalny konkurs z wyjątkowymi nagrodami. 

Książka “Sport to nie wszystko” swoją premierę miała w październiku. Jest zbiorem inspirujących wywiadów z postaciami, które są lub były przez długi czas związane z AZS. Niezwykłe osoby ze świata sportu opowiadają o tym, jak pogodzić karierę ze studiami, różnymi działalnościami i codziennymi obowiązkami. Można dowiedzieć się z niej również, jak pokonać własne słabości, budować relacje i wpływać na otaczającą nas rzeczywistość.

Piotr Chłystek jest dziennikarzem “Przeglądu Sportowego”. Swoją karierę rozpoczął zaskakująco wcześnie, gdyż pierwsze teksty publikował w tygodniku “Tylko Piłka” już w wieku 15 lat. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, który pisał już o kilkudziesięciu dyscyplinach, jest pasjonatem i komentatorem hokeja na lodzie.