Mały plakat

Bezpłatne konsultacje z dietetykiem

 18 grudnia 2023

 

Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza do swojej Sali Obsługi Klientów w Lublinie przy ul. Nadstawnej 2-4, na grudniowe spotkanie z cyklu „Spotkaj się z dietetykiem w NFZ”.

Od godziny 13 do 16, w poniedziałek, 18 grudnia dietetycy oraz studenci dietetyki z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie będą udzielać bezpłatnych konsultacji i porad dietetycznych. Dietetycy doradzą co zrobić, żeby czas świąt i świąteczne potrawy nie odbiły się negatywnie na naszym zdrowiu. W tym dniu szczególnie będziemy zachęcać Państwa do skorzystania z bezpłatnego e-booka z przepisami na święta, który można pobrać z portalu Diety NFZ.

Na portalu Diety NFZ dostępne są plany żywieniowe przygotowane przez dietetyków. Innowacyjną funkcją portalu jest możliwość zaplanowania posiłków dla całej rodziny – po wprowadzeniu odpowiednich danych system zaproponuje jak podzielić potrawę zgodnie z zapotrzebowaniem energetycznym domowników.
Osobną wartość stanowią e-booki z poradami i przepisami kulinarnymi. Aktualnie można pobrać 13 e-booków, między innymi: „Zimowe inspiracje”, Przepisy dla dzieci – wspólne zdrowe gotowanie” czy właśnie „Świąteczne smaki w zdrowym wydaniu”.

Portal Diety NFZ (www.diety.nfz.gov.pl) w ciągu ostatnich 12 miesięcy odnotował ponad 13 milionów odsłon. Zarejestrowało się na nim ponad 800 tysięcy użytkowników, a każdy z nich ma dostęp do diety dostosowanej do swoich potrzeb – mówi Małgorzata Bartoszek, rzecznik prasowy Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Średnio każdego dnia z Diet NFZ korzysta blisko 2,5 tysiąca osób. Korzystanie z zasobów portalu jest całkowicie darmowe – dodaje Bartoszek.

Przed konsultacją z dietetykiem w Sali Obsługi Klientów Lubelskiego NFZ, będzie można skorzystać z analizatora składu ciała. Analizator wskazuje masę, wzrost oraz BMI, a także poziom masy mięśniowej oraz tłuszczu trzewnego i podskórnego. Jest to doskonały punkt wyjścia do rozmowy z dietetykiem.


Każdy kto weźmie udział w spotkaniu z dietetykiem w otrzyma także „karnet zdrowia”. Karnet zdrowia przypomni o dacie kolejnego spotkania w NFZ, o regularnych pomiarach i pomoże monitorować postępy.

Spotkania z dietetykami w Sali Obsługi Klientów NFZ odbywają się cyklicznie jeden raz w miesiącu, w każdy trzeci poniedziałek miesiąca.

Spotkaj się z dietetykiem w NFZ” w poniedziałek 18 grudnia, przed świętami, w Sali Obsługi Klientów NFZ w Lublinie przy ul. Nadstawnej 2-4. Na wszystkich chętnych czekamy w godzinach od 13.00 do 16.00.