Akcja „Zrób sobie Dzień na U”: bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców Białej Podlaskiej

 

 18 czerwca, godz. 10:00-18:00, przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Warszawska 12a, teren Zespołu Zamkowo – Parkowego Radziwiłłów


lokalizacja: https://goo.gl/maps/k65auMtk7H94oaGN6


W dniu 18 czerwca br. mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mieli możliwość skorzystać z bezpłatnych badań USG (piersi, jąder lub tarczycy) lub badania dermatologicznego znamion. Akcja, organizowana przez Fundację Rak’n’Roll w ramach kampanii „Dzień na U”, odbędzie się w godzinach 10:00-18:00 przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Warszawska 12a, na terenie Zespołu Zamkowo – Parkowego Radziwiłłów. Partnerem wydarzenia jest firma Nationale-Nederlanden, a Honorowy Patronat nad nim objął Prezydent Miasta Biała Podlaska.


Fundacja Rak’n’Roll wraz z partnerem społecznym wydarzenia – Nationale-Nederlanden, chcą zachęcić mieszkańców Białej Podlaskiej do regularnej profilaktyki zdrowotnej, oferując bezpłatne konsultacje medyczne


Początek sezonu letniego to zwykle czas, kiedy życie nieco zwalnia. Dni są dłuższe, więc czujemy, że możemy zrobić więcej, spotkać się z rodziną czy znajomymi, załatwić od dawna odkładane sprawy. Jest to również dobry moment, aby znaleźć czas dla siebie, a przede wszystkim dla swojego zdrowia – mówi Olga Myślińska z Fundacji Rak’n’Roll.

Regularne potwierdzanie zdrowia badaniami to przejaw dbania o siebie, nawyk tak naturalny, jak rutyny pielęgnacyjne. Akcją „Zrób sobie Dzień na U” chcemy zachęcić do zrobienia sobie dnia wolnego od obowiązków domowych czy zawodowych i poświęcenia chwili na badania profilaktyczne. Mamy nadzieję, że dla wielu z uczestników akcji będzie to początek regularnego dbania o zdrowie.

Medbus zostanie wyposażony w cztery gabinety, w których będzie można odbyć wizytę u specjalisty dermatologa, wykonać USG piersi, tarczycy lub jąder. Chętni będą mogli zapisać się na badania najwcześniej pół godziny przed ich startem okazując przy punkcie rejestracji dokument tożsamości. Należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Każdego dnia w Medbusie zostanie wykonanych około 105 badań USG oraz do 35 dermatologicznych badań znamion. O możliwości przeprowadzenia badania decyduje kolejność zgłoszeń. Dla chętnych osób organizatorzy przewidzieli możliwość nauki samobadania piersi i jąder przy użyciu fantomów.


Jako organizacja zaangażowana społecznie od wielu lat wspieramy różne inicjatywy mające na celu promocję profilaktyki zdrowotnej, dlatego już po raz kolejny zaangażowaliśmy się we wsparcie kampanii „Dzień na U” oraz jej kolejnej odsłony w postaci akcji „Zrób sobie Dzień na U”. Dzięki niej wielu Polaków będzie miało możliwość potwierdzenia swojego zdrowia w mobilnym gabinecie i zadbania o nie w sposób odpowiedni i regularny. Liczymy, że mieszkańcy Białej Podlaskiej chętnie odwiedzą mobilny gabinet i skorzystają w nim z porad doświadczonych specjalistów – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektorka komunikacji korporacyjnej i rzeczniczka prasowa Nationale-Nederlanden.

 

Akcja odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska

 O kampanii Dzień na U:
„Dzień na U” to dzień, którego potrzebuje każdy z nas, by raz w roku potwierdzić swoje zdrowie. Celem prowadzonej od 2019 r. kampanii „Dzień na U” Fundacji Rak’n’Roll jest zbudowanie wśród kobiet i mężczyzn nawyku regularnego wykonywania badań profilaktycznych, jak również zachęcenie pracodawców do przyznania pracownikom dodatkowego czasu wolnego na ich wykonanie w godzinach pracy.


Więcej informacji: www.dziennau.pl