Skende-Elektrosmieci_wydarzenie

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Ziemi!

 Wymień elektrośmieci na sadzonki roślin!!!

 21-22 kwietnia 2023 r.

 

W dniach 21-22 kwietnia razem z IKEA i Polską Korporacją Recyklingu po raz kolejny zapraszamy Was do SKENDE, gdzie będziemy zbierać elektrośmieci i wymieniać je na piękne sadzonki. Tym razem czekają na Was petunie, aksamitki, stokrotki oraz begonie!

Przelicznik elektroodpadów na sadzonki:

• MAŁY (suszarka, żelazko, mikser) – 1 roślina
• ŚREDNI (mikrofalówka, telewizor) – 2 rośliny
• DUŻY (lodówka, pralka, zmywarka) – 3 rośliny

Elektroodpady będziemy odbierać na parkingu przed wejściem do IKEA (od ul. Kupieckiej). Sadzonki będzie można odebrać wewnątrz centrum handlowego, w Atrium przed wejściem do sklepu IKEA.

 

Dlaczego tak ważne jest, aby elektroodpady trafiały w odpowiednie miejsce?

Elektroodpady to śmieci, które nie mogą być wyrzucone do zwykłych śmietników, ponieważ większość z nich w swoim składzie ma substancje i materiały szkodliwe dla zdrowia i życia ludzi, środowiska naturalnego oraz zwierząt.

Do elektrośmieci zaliczane są: wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia AGD, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt RTV, sprzęt oświetleniowy, narzędzia elektryczne i elektroniczne, ale także zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy. Dzięki zbiórkom, elektrośmieci trafiają w przystosowane do tego miejsca i mogą zostać oddanie do recyklingu.

Elektroodpady to surowce, dlatego ważne, aby trafiły do odpowiedniego miejsca. Nie zostawiaj ich na śmietniku, oddaj do punktu zbiórki i daj im drugie życie!

https://www.skendeshopping.pl/wymien-elektrosmieci