Pożegnanie Lata

 Koncert BEATA i BAJM

 10 września 2023 r.

Plac przy hali Grupy Azoty Arena

10 września po raz kolejny wspólnie pożegnamy wakacje. Przed nami festyn rodzinny z okazji zakończenia lata. W programie wydarzenia tradycyjnie: zabawy i atrakcje dla dzieci, pokazy hulajnogowe oraz oczywiście koncert gwiazdy. W tym roku mieszkańcy Puław będą bawili się przy dźwiękach znanych hitów zespołu Beata i BAJM.

Zabawa na „Pożegnaniu Lata” rozpocznie się od godz. 17:00 na placu przy hali Grupy Azoty Arena. Poza występem gwiazdy wieczoru, na uczestników czeka wiele atrakcji. Najmłodsi będą mogli bawić się na dmuchańcach i wziąć udział w szeregu zaplanowanych animacji takich jak malowanie buzi, puszczanie baniek mydlanych oraz obejrzeć pokazy tricków na hulajnodze. Tuż przed głównym koncertem publiczność rozgrzeje zespół Blues Smile Band z Jakubem Rogalą w roli wokalisty oraz z gościnnym udziałem Bartka Łęczyckiego na harmonijce.

Od godz. 20:00 na scenie królować będzie Beata Kozidrak z zespołem BAJM. Wokalistki i grupy z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać. Popularny zespół wykonujący muzykę z pogranicza popu i rocka został założony w 1978 roku w Lublinie. Na przestrzeni lat skład zespołu zmieniał się, a jedyną osobą będącą w nim od początku jest Beata Kozidrak. Ostateczny skład wykrystalizował się w 1993 roku. Na scenie obok Beaty Kozidrak zobaczymy Adama Dratha, Piotra Bieleckiego, Artura Daniewskiego, Krzysztofa Nieściora oraz Marię Dobrzańską, która uzupełniła ten skład w 2000 roku.

Z grupą współpracowało wielu znakomitych, polskich muzyków. Formacja ma na swoim koncie kilkanaście albumów studyjnych. Piosenki z nich na trwałe zapisały się w kanonie polskiej muzyki rozrywkowej: “Józek, nie daruję ci tej nocy”, “Nie ma wody na pustyni” i “Co mi Panie dasz”, “Jezioro szczęścia”, “Szklanka wody”, “Modlitwa o złoty deszcz” i wiele, wiele innych! Zespół regularnie koncertuje w kraju jak i za granicą. Był i jest obecny na największych przeglądach polskiej piosenki. Ponadto Beta Kozidrak wydała trzy solowe albumy – ostatni z nich “B3” wydany został w 2016 roku.
 
Zapraszamy do wspólnej zabawy!