bal_seniora

Miasto zaprasza lubelskie seniorki i seniorów na karnawałowy bal z DJ Wiką, jedną z najbardziej znanych didżejek w Polsce.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy poniedziałek – 12 lutego 2024 r. w Hotelu Mercure Lublin Centrum.

– Spotkania z aktywnymi osobami w wieku senioralnym mają ogromne znaczenie dla całej społeczności Lublina. Z jednej strony są inspiracją dla najstarszych mieszkanek i mieszkańców, udowadniając, że wiek ten może być czasem pełnym atrakcji, pasji i nowych wyzwań, z drugiej obalają stereotypy dotyczące wizerunku polskiego seniora i zmieniają podejście społeczeństwa do osób starszych. Stają się również impulsem do podejmowania międzypokoleniowych działań w mieście – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Bal Seniora odbędzie się w poniedziałek (12 lutego) o godz. 17.00 w Hotelu Mercure Lublin Centrum (Al. Racławickie 12). Wydarzenie poprowadzi Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika – z wykształcenia pedagog, która przez wiele lat pracowała w szkołach i ośrodkach wychowawczych. Obecnie jest czynną działaczką społeczną zaangażowaną w sprawy seniorów. Podróżuje po całej Polsce, by podczas spotkań z osobami w wieku senioralnym rozmawiać o tym, jak akceptować swój wiek, samotność oraz jak mimo upływu lat czerpać radość z życia. W roli DJ’ki swoją energią dzieli się podczas potańcówek i dyskotek, udowadniając, że nie liczy się wiek, a chęć do działania. W ubiegłym roku powstał film dokumentalny „VIKA!” w reżyserii Agnieszki Zwiefki, prezentujący portret tej charyzmatycznej społeczniczki i didżejki.

Bal poprzedzi spotkanie, podczas którego lubelscy seniorzy będą mieli okazję porozmawiać z DJ Wiką oraz posłuchać o podejmowanych przez nią działaniach na rzecz aktywizacji osób starszych. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Hotelu Mercure Lublin Centrum.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Możliwy jest udział w obu częściach, jednak na bal oraz na spotkanie z DJ Wiką obowiązują odrębne wejściówki. Wydawanie darmowych zaproszeń zaplanowano od najbliższego czwartku (8 lutego), w godz. 8.00-15.00, w sekretariacie Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych UM Lublin z siedzibą przy ul. Stanisława Leszczyńskiego 23 (pok. 107). Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Akcja realizowana jest w ramach cyklu Aktywny Senior.

 źródło:lublin.eu