#WzywamyPosiłki Lublin – posiłki dla środowiska medycznego

WzywamyPosiłki_Banner_square-1

#WzywamyPosiłki Lublin - posiłki dla środowiska medycznego

Dostarczyć posiłki personelowi medycznemu walczącemu z pandemią koronawirusa –taka misja przyświeca obywatelskiej inicjatywie #WzywamyPosiłki, która od tygodnia
w całej Polsce. W akcji, na zasadach pro bono, udział biorą sieci restauracji, firmy cateringowe, producenci żywności i napojów oraz ponad sto mniejszych podmiotów z
branży gastronomicznej. Od momentu startu dostarczono już 33323 posiłków.

Patronat honorowy nad inicjatywą objęła Naczelna Izba Lekarska.

Inicjatywa #WzywamyPosiłki zrodziła się z chęci okazania wdzięczności i wsparcia pracownikom służby zdrowia, którzy walczą na pierwszej linii z pandemią koronawirusa. Informacje o sytuacji wyczerpanego personelu medycznego w krajach, które wcześniej doświadczyły pandemii zainspirowały organizatorów do stworzenia ogólnopolskiej akcji wspierającej polski personel medyczny.

#WzywamyPosiłki łączy potrzebujących z tymi, którzy chcą pomóc. Organizatorzy weryfikują stan zapotrzebowania na żywność i napoje w poszczególnych placówkach i wysyłają posiłki tam, gdzie rzeczywiście ktoś na nie czeka. Dostawy obejmują szpitale, stacje pogotowia i laboratoria diagnostyczne – codziennie dołączają kolejne miejsca.
Akcja rozpoczęła się w piątek 13 marca od zamieszczonego na Facebooku posta na prywatnym profilu z apelem o zorganizowanie wsparcia dla personelu szpitalnego. W ciągu 3 dni od publikacji, wydarzenia nabrały zawrotnego tempa. W weekend powstał sztab organizacyjny, a już w poniedziałek do#WzywamyPosiłki zaczeli dołączać mali i duzi partnerzy, którzy pro bono dostarczają posiłki i swoje produkty do szpitali. W nagłośnieniu wszystkich działań pomaga Facebook Company który także został oficjalnym partnerem inicjatywy.

Za #WzywamyPosiłki stoi grupa osób, które zorganizowały się za pomocą social mediów. Sztab główny w ciągu kilku godzin, spontanicznie stworzyli ludzie związani zawodowo z produkcją koncertów, eventów i komunikacją marketingową z Warszawy i Krakowa. Po kilku dniach intensywnych działań grupa liczy już kilkadziesiąt osób na terenie całej polski. Wszyscy działają charytatywnie.

W gronie partnerów strategicznych jest ponad sto dużych i małych firm z całej Polski. Inicjatywa ma charakter otwarty i codziennie dołączają do niej kolejne marki i miejsca, których lista uzupełniana jest na bieżąco na stronie www i w mediach społecznościowych.

www.wzywamyposilki.pl

jak-to-dziala

Żeby być na bieżąco z działaniami #WzywamyPosiłki warto także śledzić nasze kanały social media:
Facebook
Instagram
Twitter