Wirtualna edycja wystawy Nigdy nie będziesz szła sama

grafoka przedstawia napis białymi drukowanymi literami NIGDY NIE BĘDZIESZ SZŁA SAMA na tle wnętrza galerii handlowej .

Wirtualna edycja wystawy Nigdy nie będziesz szła sama

30 kwietnia 2021 roku o godz. 18:00 na Facebooku Galerii Labirynt odbędzie się premiera wirtualnej edycji wystawy Nigdy nie będziesz szła sama. Ekspozycja stworzona w aplikacji internetowej kuula umożliwia prezentację wszystkich prac zakomponowanych w modelu przestrzeni galerii i obejrzenia ich osobno z bliska.

Wystawa strajkowa otwarta została 13 grudnia 2020 roku w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego i powstała w duchu solidarności z kobietami, które wyszły na ulice po orzeczeniu w sprawie aborcji wydanym 22 października 2020 roku przez Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej.
Przez cały czas trwania wystawy prowadzony był nabór prac i materiałów. Nadesłano tysiące zdjęć z protestów, setki transparentów, kilkadziesiąt prac stworzonych pod wpływem frustracji i gniewu. Na wystawie prezentowane są zdjęcia, filmy, prace wideo, grafiki, plakaty, obrazy, wlepy, transparenty, flagi oraz różne inne obiekty, których autorzy i autorki wspierają osoby protestujące oraz Ogólnopolski Strajk Kobiet.