Otwarcie wystawy stałej „SS-Sonderkommando Sobibor. Niemiecki obóz zagłady 1942-1943” w Muzeum i Miejscu Pamięci w Sobiborze

wystawa-stala
Otwarcie wystawy stałej „SS-Sonderkommando Sobibor. Niemiecki obóz zagłady 1942-1943” w Muzeum i Miejscu Pamięci w Sobiborze. 
** Z powodu sytuacji epidemicznej i obowiązujących obostrzeń sanitarnych, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo zwiedzających, nie organizujemy wernisażu wystawy, ani konferencji prasowej. Przedstawicieli mediów zainteresowanych wizytą w Sobiborze prosimy o kontakt z Punktem Obsługi Zwiedzających w celu uzgodnienia terminu przyjazdu (+48 82 572 60 30; e-mail: info@sobibor-memorial.eu).
W załączniku 3 teksty dotyczące wystawy pochodzące ze specjalnego wydania magazynu Varia autorstwa: Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Sterującego projektem utworzenia nowego Muzeum – Miejsca Pamięci na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady w Sobiborze - Jarosława Sellina oraz  Dyrektora Państwowego Muzeum na Majdanku, kuratora wystawy stałej w Muzeum i Miejscu Pamięci w Sobiborze (MMPS) - Tomasza Kranza oraz Adiunkta muzealnego z Działu Muzealiów Państwowego Muzeum na Majdanku - Aleksandry Szymuli. Wersja papierowa dostępna, za darmo, od jutra w Punkcie Obsługi Zwiedzających w Muzeum i Miejscu Pamięci w Sobiborze. 
Informacje o godzinach otwarcia wystawy http://www.sobibor-memorial.eu/pl/page/godziny_otwarcia/141 
Trailer wystawy stałej „SS-Sonderkommando Sobibor. Niemiecki obóz zagłady 1942–1943”:
Informacje o otwarciu wystawy stałej:
http://www.sobibor-memorial.eu/pl/news/otwarcie_wystawy_stalej_w_muzeum_i_miejscu_pamieci_w_sobiborze/1365