„Lublin Papieżowi” – wystawa w 100-lecie urodzin Jana Pawła II – Plac Litewski6.X-10.XI

wystawa-papiez„Lublin Papieżowi” – wystawa w 100-lecie urodzin Jana Pawła II

6 października - 10 listopada 2020 r.

 

Drukuj stronę do PDF  Od wtoreku, 6 października) na Placu Litewskim mieszkańcy Lublina mogą obejrzeć wystawę upamiętniającą sylwetkę Papieża Jana Pawła II. To kolejny element lubelskich obchodów 100-lecia urodzin i 15. rocznicy śmierci wybitnego Polaka.

Wystawa „Lublin Papieżowi” wspomina Honorowego Obywatela naszego miasta, wybitnego duchownego i profesora. Prezentuje związki św. Jana Pawła II z Lublinem, idee, w które wierzył i misję, z jaką realizował swoją kapłańską posługę. Wystawa jest również zaproszeniem mieszkańców do wspólnego wspominania wieloletniej obecności Karola Wojtyły w naszym mieście – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Lublin to miejsce długotrwale związane z osobą profesora Karola Wojtyły, późniejszego Papieża. Przede wszystkim ze względu na Jego długoletnią pracę naukową w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1997 roku Rada Miasta Lublin nadała Janowi Pawłowi II tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lublin. Związkom św. Jana Pawła II z Lublinem oraz obchodom 100-lecia urodzin i 15. rocznicy śmierci wybitnego Polaka poświęcona jest specjalna podstrona JP2.lublin.eu

Wystawa „Lublin Papieżowi” powstała we współpracy Miasta Lublin z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Przedstawia życiorys św. Jana Pawła II, przypomina bogatą myśl filozoficzną i istotny dorobek poetycki.

Wystawę można oglądać do 10 listopada.